Suvepäevad

Igal suvel toimuvad RSR-i suvepäevad, kus võetakse kokku aasta vältel tehtud töö ning mis on tulevase õppeaasta eesmärgid. 

2019. aasta suvepäevad
Sellel aastal suvepäevad toimusid 17.08.2019 Rakvere lähedal asetsevas väikses kohas nimega Päide. Päide on nii tibatillukene koht, et isegi bussid ei sõida sinna regulaarselt ning selle pärast asusid RSRikad autodega teele Eesti eri otsadest. Tallinnalased hüppasid hommikult varakult Haldi autosse ning Hesburgeri ja Selveri kaudu olimegi juba Päides. Alustasime päeva ametliku osaga kl 13 vestlusringi võtmes, kus andsime eelmisele aastale tagasisidet. Arutasime, mis eelmise tegevusaasta juures toimis ja mis mitte, mis meid subjektiivselt RSRi juures häiris ja mis meil RSRi juures rõõmupisaraid tekitas. Puudu ei jäänud ka enesekriitikast ning enesekiitusest. RSRi probleemikohtadena tõusid pinnale liikmete ajapuudus ning spontaansuse vähesus. Mitmete liikmete aasta tipphetk oli valimiste eelne välispoliitika debatt, mis ühtlasi oli ka aasta kõige publikurohkem üritus. 

Kui pead olid tühjenenud mõtetest, tuli kõhud toiduga täita. Oli aeg Põhjakeskus toidust tühjendada. Umbes kl 16 paiku jätkasime vestlustööd. Nüüd oli vestlusteemana plaanid ja ootused järgmiseks aastaks. Liikmete suudest oli kuulda üksmeelselt mõtet, et järgmise semestri ja aasta kõige tähtsam ülesanne on tagada uute liimete sujuv integreerumine RSRi toredasse seltskonda. Kahjuks tehti ka otsus, et sügisestel tudengipäevadel legendaarset RSRi mälumängu ei toimu, kuna pole lihtsalt inimesi kes seda korraldaks. Õhku jäi lootus, et uute liikmete seas on äkki suuri mälumängu entusiaste, kes võiksid järgmiselt tudengipäevadel mälumänguga jätkata.

Õhtu tulles lõpetasime tõsised jutud, panime sauna sooja ning alustasime mängude ja rahuliku tähistamisega. Õhtu jooksul oli kuulda naeru, vaikset saunajuttu ning isegi laulmist. Mis aga suvepäevade õhtuhämarustes näha oli, jääb kohalolijate saladuseks.

Suvepäevad 2019