Reisiinfo

Mari juhtum

Konsuli päeviku sissekanne 11. jaanuar 2016: Välisministeeriumiga võttis ühendust Mari M. ning andis teada, et ta on Singapuri piiril kinni peetud. Ära oli võetud nii e-sigaret kui ka kaks pakki tavalisi sigarette. Piirivalve ähvardas teda suure trahviga ning ei olnud nõus e-sigaretti tagasi andma. Mari M. palus Välisministeeriumi abi trahvi tühistamisel ning oma vara tagasisaamisel. Konsulil tuli siiski tõdeda, et isik on otseselt seadust rikkunud, mis sest et teadmatusest. Singapuri seaduste kohaselt on riiki keelatud tuua ilma tollitemplita sigarette. Rikkumise korral on ettenähtud trahvimäär u 250 EUR pakilt. Samuti on keelatud riiki tuua e-sigarette. Konsul ei saanud maksta trahviarveid ega nõuda Eesti kodaniku erikohtlemist, küll aga sai selgitada Mari M.-le asjaolusid.  Peale trahvide tasumist sai Mari M. jätkata oma reisi.

Kommentaar

Paljusid intsidente piiril või võõras riigis annaks vältida, kui enne reisile minekut pisut kodutööd teha. Välisministeeriumi kodulehel on iga riigi kohta informatsioon, millega enne reisile minekut tasub tutvuda. Näiteks, milliseid dokumente nõutakse riiki sisenemisel; kas on vaja ennast vaktsineerida; millised on kohalikud tavad ja seadused; mida tuleks võimalusel selles riigis vältida. Samuti on ära toodud võimalused lisainformatsiooni hankimiseks. Sama informatsioon on kättesaadav välisministeeriumi tasuta mobiilirakenduses „REISI TARGALT“.

Samuti leiab huviline välisministeeriumi kodulehelt palju erisoovitusi. Näiteks, milliseid dokumente nõutakse riiki sisenemisel või millised on kohalikud tavad ja seadused, millest tuleb kinni pidada. Samuti leiab huviline välisministeeriumi kodulehelt palju soovitusi selle kohta, mida teha enne reisi või mida tähele panna reisil olles.

Küsimusi saab esitada ka välisministeeriumi veebikonsulile Facebookis. Lisaks küsimustele vastamisele kajastame veebikonsuli seinal olulisi reisimisega seotud teemasid ja eestlaste elu puudutavaid konsulaaruudseid.

Meelespea:

  • Enne reisile minekut tutvu välisministeeriumi kodulehel oleva infoga külastatava riigi kohta. 
  • Vajadusel võta ühendust külastatava riigi saatkonnaga. Nemad teavad kõige täpsemalt oma riigi nõudmisi.
  • Uuri, kas lastega reisimisel nõutakse riiki sisenemisel lisadokumente või mitte. Eriti oluline on see juhul, kui lapsega reisiv täiskasvanu ei ole tema seaduslik hooldaja.
  • Kui sul on mõni krooniline haigus ja soovid vajalikku ravimit piisavas koguses reisile kaasa võtta, siis ole veendunud, et teed seda legaalsel viisil. See tähendab, et sõltuvalt ravimi toimeainest, kogusest ja külastavast riigist võib vaja minna eraldi arstitõendit ja eriluba. Eriluba vajavate rohtude nimekirja tuleks täpsustada külastatava riigi saatkonnast.
  • Kui mõni küsimus on enne reisi veel lahtine, konsulteeri vajadusel välisministeeriumi konsulaarosakonnaga tel 6377440, konsul@mfa.ee või küsi Facebookis veebikonsulilt lisa.
  • Välisministeeriumi valveametniku telefon on +372 5301 9999, kust vastatakse hättasattunud inimeste kõnedele 24h ööpäevas.

Mida välisministeerium/konsul saab teha?

  • Uuendab pidevalt reisiinfot, sh reisihoiatusi.
  • Ööpäevaringselt on võimalik hädaolukorda sattumisel nõu küsida tel +372 53019999.

Kuidas välisministeerium/konsul ei saa aidata?


Välisriigi reeglite rikkumisel ei saa konsul isiku eest trahvi tasuda ega nõuda isikule erikohtlemist (s.o karistuse ärajätmist või vähendamist).

Kokkuvõtteks

Lae alla välisministeeriumi „REISI TARGALT“ mobiilirakendus või külasta välisministeeriumi kodulehte (rubriik „Reisiinfo riigiti“), nii oled kursis oma reisisihiks võetud riigi reisiinfoga.

HEA TEADA RUBRIIK

Välisministeeriumi kodulehel on reisihoiatus toodud kohe riiki käsitleva reisiinfo alguses kollases kastis

back forward