Registreerimine

Konsuli päeviku sissekanne 21. juunist 2013: Itaalia kesk- ja põhjaosa tabas maavärin, mille tugevuseks mõõdeti 6,5 magnituudi. Maavärina kese oli Toscanas asuvate Massa ja Lucca linna ning Ligura piirkonnas asuva La Spezia vahel. On teateid purustustest. Välisministeeriumi andmetel oli sel hetkel end Itaaliasse registreerinud 25 turisti, nendest 9 olid maavärina piirkonnas. Võtsime nende kõigiga ühendust nende antud kontaktidel (telefoni, SMS-i ning e-maili vahendusel) ning küsisime, kus nad hetkel viibivad ja kas nad vajavad abi. Õnneks seekord pääsesid eestlased vaid ehmatusega ning keegi loodusõnnetusega seoses konsulaarabi ei vajanud.

Kommentaar

Välisriigis viibimise registreerimine on lihtne viis oma asupaigast konsulaarteenistusele teada anda. Registreerimine ei võta aega rohkem kui paar minutit. Saadud andmeid kasutatakse vaid juhul, kui asukohariigis peaks tekkima kriisiolukord ning konsulaarabi korraldamiseks on vaja ülevaadet piirkonnas viibivatest kodanikest. Kriisi puhkedes saab konsulaarametnik võimaliku abivajajaga ühendust võtta ning vajalikku abi korraldada. Isegi kui riigis, kus isik viibib, puuduvad Eesti saatkond ja aukonsul, saame abi paluda lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Meelespea

Enne reisi registreeri ennast kas:

 

Mida välisministeerium/konsul saab teha?

  • Välisriigis toimunud loodusõnnetuse, sõjalise konflikti või muu kriisi korral võetakse registreerunud isikuga ühendust ja uuritakse, kas reisijaga on kõik korras. Vajadusel korraldatakse isikule vajaminevat abi.

Kuidas välisministeerium/konsul ei saa aidata?

  • Anda registreerimisel teadaolevat infot kolmandatele isikutele (näiteks sinu tööandjale, naabrile või otsepostitusfirmale). Teavet kasutatakse hädaolukorra tekkimisel, et veenduda, kas piirkonnas viibivate registreerunutega on kõik hästi.

Kokkuvõtteks

Anna välisministeeriumile alati teada oma reisidest. Nii on suure ohu korral konsulil võimalus registreerunud inimestega kiiresti ühendust võtta ning hättasattunuid abistada.

back forward