Peeter Põllu päeva programm 22. oktoobril 2021

12.00 avasõnad ja Peeter Põllu stipendiumi üleandmine

12.15 Marju Himma-Kadakas "Populariseerida pehmeid teadusi - miks ja kuidas?"

Teaduse populariseerimine tähendab ju, et valget kitlit kand hullumeelse välimusega teadlased teevad sinist tossu. Aga mis siis, kui pole sinist tossu ja valget kitlit? Kas siis ei olegi teadlane?

Eesti teadusbaromeetri andmetel peab 79 protsenti Eesti elanikest humanitaar- ja sotsiaalteadusi kasulikuks, kuid need „päriselt kasulikud“ on ikka täppisteadused ja meditsiin (vastavalt 84% ja 97%). Miks ei tunne inimesed nn pehmete teaduste kasu?

Ettekanne pakub mõtteainet, kuidas rääkida humanitaar- ja sotsiaalteadused huvitavaks ilma sinise tossuta ning kasulikuks igale Eesti inimesele.

Marju Himma-Kadakas on Tartu Ülikooli ajakirjandusuuringute teadur, kuid praegu teeb Rootsis Karlstadi Ülikoolis järeldoktorantuuri. Endise ERRi teadustoimetajana nõustab ta paljusid teadlasrühmi, et tõenduspõhine teadmine jõuaks ülikoolist igaühe igapäevaellu.

13.00 vestlusring “Teekond eduka lõputööni?!”

Oma kogemusi lõputöö kirjutamise protsessist jagavad haridusteaduste instituudi vilistlased (bakalaureused ja magistrid). Kogemuste jagamise eesmärk on aidata oma lõputööd alles alustavaid või kirjutavaid üliõpilasi hõlpsamalt kirjutamise teekonda läbida. Küsimusi saavad esitada kõik nii kohapeal kui ka veebis.

Osalejad: Brith Kupper (haridusinnovatsioon), Sigrid Lõugas (humanitaar- ja sotsiaalainete õpetamine põhikoolis), Kristofer Kotsar (loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis), Eleriin Käo-Zirk (põhikooli mitme aine õpetaja), Sirje Kollom (koolieelse lasteasutuse õpetaja), Kristi Vint (eripedagoogika) ja Carolina Šuman (eripedagoogika).

Kohvipaus

14.00 vestlusring “Kuidas minu lõputöö on aidanud mul olla parem oma igapäevases töös?”

Haridusteaduste instituudi värsked vilistlased jagavad enda kogemusi sellest, kuidas nad on saanud oma lõputöö tulemusi rakendada praktikas. Kogemuste jagamise eesmärk on aidata leida teemat, millest on kirjutajale ja maailmale kohe kasu.

Osalejad: Roman Kaurson (haridusinnovatsioon), Kati Orav (haridusinnovatsioon), Pilleriin Vesi (loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis), Brith Kupper (haridusinnovatsioon), Sigrid Lõugas (humanitaar- ja sotsiaalainete õpetamine põhikoolis), Kristofer Kotsar (loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis), Kristi Vint (eripedagoogika) ja Carolina Šuman (eripedagoogika).

 

14.45 teemalaada avamine