Peeter Põllu päev on haridusteaduslik teemapäev-minikonverents, mida korraldab igal sügisel Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut ning kus antakse üle ka Peeter Põllu stipendium.

Päeva eesmärk on pakkuda tudengitele võimalust õppida üksteiselt ning saada toetust ja ideid enda lõputöö kirjutamiseks. Lisaks saame teaduskonverentsi formaadi abil tutvuda põnevate haridusteadust puuduvate küsimustega ja kohtuda uute säravate tähtedega haridusvaldkonnas. Ühele lootustandvale õpetajakoolituse üliõpilasele saab osaks ka väärikas Peeter Põllu stipendium.

 

2021. aasta Peeter Põllu päev toimub 22. oktoobril. Selleks, et kõik huvilised päevast osa saaksid, toimub see hübriidkonverentsina nii Salme tänava õppehoone aulas kui ka Zoomis. Päeva sissejuhatava ettekande peab Marju Himma-Kadakas, kes tutvustab, miks on pehmete teaduste populariseerimine oluline ning kuidas meie haridusteadlastena saame sellele kaasa aidata.

 

Tänavune Peeter Põllu päev keskendub aga eelkõige protsessile ja praktikaile - kaks teemat, mis on igale lõputööd kirjutavale tudengile olulised. Oma kogemusi nendes valdkondades tulevad jagama värsked vilistlased, kellel on veel selgelt meeles oma lõputöö juhtimine eduka kaitsmiseni. Ümarlauas jagatakse kogemusi ja näpunäiteid, kuidas lõputöö kirjutamine võimalikult meeldivaks protsessiks ja praktiliseks tulemuseks muuta. Kaasa elada ning küsimusi esitada saavad kõik osalejad nii saalis kui ka Zoomis.

 

Lisaks ümarlaudadele jõuavad kõige põnevamate tudengitööde tutvustused koos autorite näpunäidetega lühikeste videote kujul ka siia kodulehele.

 

Päeva lõpetab lõputööde teemalaada avamine, kus saavad üliõpilased, kes endale veel sobivat uurimisainest otsivad, tutvuda nii juhendajate kui ka nende pakutavate teemadega. Lõputööde teemadega saab tutvuda siin samal kodulehel.

 


Kes oli Peeter Põld?

Peeter Siegfried Nikolaus Põld (12. juuli 1878  – 1. september 1930) oli haridus- ja riigitegelane, Eesti Vabariigi esimene haridusminister, Tartu Ülikooli kuraator 1918–1925, pedagoogika professor 1920-1930.