Andmebaasi tutvustus

Füsioteraapiaalane tõenduspõhine andmebaas. Enamus uuringuid on väga head abistamaks teid kiiresti vahet tegema tõenduspõhistel katsetel ja nendel, mis seda mitte pole. See andmebaas on arendatud selleks, et näidata bibliograafilisi detaile ja kokkuvõtteid kontrollitud uuringutest, süstemaatilisi ülevaateid ja tõenduspõhiseid praktilisi juhendeid.

 

Teatud kriteeriumitega määratakse kindlaks, millised kliinilised uuringud või ülevaated võetakse andmebaasi. Neid leitakse erinevate meetodite ja allikatega. Näiteks, paljud tunnustatud professorid annavad oma kontrollitud juhtumid andmebaasi. Samuti otsitakse juhtumeid erinevatest erialaajakirjadest ja teistest andmepankadest. Töötatakse läbi Cochrane baasis olevad andmed. Juhtumeid saadakse nii Hollandist kui ka Austraaliast, otsitakse ka populaarteaduslikest ajakirjadest. Neid saadavad PEDro sõbrad ja kasutajad.

 

Andmeid uuendatakse iga 2 nädala tagant. Hinnangu andmisel arvestab PEDro skaala kahte aspekti: „usutavust” ja kas statistilist informatsiooni on piisavalt. Mida suurem valim, seda usutavam. Uuringute usutavuse hindamiseks kontrollitakse neid hiljem, kas vastavad kriteeriumitele, et ei tekiks kahtlusi.

Põhjalik, plaanitud ja puhas kliiniline uuring annab vastused küsimustele. Kahjuks on nii häid kui halvasti läbiviidud uuringuid. Lugejad peavad vahet tegema.

back forward