11.10.17. orientalistika seminaris Gyu-chan Jeon korea kunstist

ORIENTALISTIKA SEMINAR

Kolmapäeval, 11. oktoobril 2017, kell 18:15
Ülikooli 18-228

Gyu-chan Jeon (Korea Riikliku Kunstiülikooli (K-Arts) professor)

The Japanese Ukiyo-e and the European Impressionism, but the Korean Poongsokwha (風俗畵)?

It is now well known that the (post)Impressionism of Europe has been influenced significantly by the ukiyo-e tradition of/from Japan. In the presentation the ukiyo-e will be examined as a phenomenon of mass media and everyday mass culture/life of new urbanity. By introducing a famous Korean painter named Yoon Bok Shin, the presenter will try to evaluate  the similar features/styles/esthetics in his trendy secular paintings.

Professor Gyu-chan Jeon on Korea Riikliku Kunstiülikooli (K-Arts) õppejõud, kes sügissemestril osaleb Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi töös. Koduülikoolis õpetab ta erinevaid meedia, kommunikatsiooni ja kultuuriuuringute aineid. Prof Jeon’i teadustöö hõlmab linnaruumi, rahvusküsimuste, ajaloo- ja mäluteemade käsitlust Lõuna-Koreas ja laiemalt kogu Aasias. Eriti paelub teda kultuuridevaheline kommunikatsioon ning tal on plaanis koguda Eestis algmaterjali oma edasise uurimistöö jaoks.