Õpiobjekt ja selle omadused
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse Innovatsioonikeskus
Millne alljärgnevatest definitsioonidest vastab kõige paremini käesoleva materjali kontekstis õpiobjekti definitsioonile?
Õpiobjekt on digitaalne või mittedigitaalne õppematerjal, mis on taaskasutatav, terviklik, toetab õppimist ja vastab tehnilistele standarditele.
Õpiobjekt on digitaalne interaktiivne õppematerjal, mis on kasutatav ühe sihtrühma poolt konkreetses õppeaines ning mis toetab selle õppeaine õpiväljundite saavutamist.
Õpiobjekt on digitaalne interaktiivne õppematerjal, mis on taaskasutatav, terviklik, toetab õppimist ja vastab tehnilistele standarditele.
Õpiobjekt on mistahes digitaalne õppematerjal, mis toetab õppijate iseseisvat õppimist.
Õpiobjekt on digitaalne tehnilistele standarditele vastav õppematerjal, mida saab kasutada levinumate operatsioonisüsteemide ning tarkvaradega, olenemata kasutatavast õpikeskkonnast.
Kes on õpiobjektide kasutajad?
ainult õppijad
õppijad ja õpetajad/õppejõud
ainult õpetajad/õppejõud
õpetajad/õppejõud ja haridusametnikud
Rühmita tunnused sobivate õpiobjekti omaduste alla! NB! Harjutus ei tööta puutetundliku ekraaniga arvutites ja nutitelefonides.
Millised alljärgnevatest tunnustest välistavad õppematerjali õpiobjektiks olemise?
materjal on kasutatav paljudes õppeainetes
materjali põhisisu osas on rohkesti viidatud õpiobjekti välistele internetiallikatele, mis teatud aja möödudes ei pruugi enam kättesaadavad olla
materjali saab läbida iseseisvalt ning vajalik pole õpetajapoolne juhendamine või auditoorsel tööl osalemine
materjal sisaldab ainult teksti ning puuduvad näited, ülesanded iseseisvaks harjutamiseks ning võimalus enesekontrolliks
materjali kasutamine on võimalik erinevate operatsioonisüsteemidega ja erinevatel platvormidel (personaal- ja tahvelarvutitel, mobiilidel)