Teave vanematele

MEELESPEA!


1. Laager toimub looduses, matkame läbi erinevate maastike – looduses leidub puuke ja muid ebameeldivaid putukaid. Tõrjevahendid on küll abiks, aga igal õhtul peavad lapsed tegema põhjaliku puugi-kontrolli. Väiksemaid aitavad kasvatajad! Suuremad saavad teine-teisel abiks olla või ise korralikult kontrolli teha!

2. Nutiseadmetest on laagris lubatud ainult telefonid, muid seadmeid (nt. tahvlid) ei ole mõtet kaasa panna, need me korjame kohe ära. Ka telefonis me niisama mängida ei luba ning vanematele helistamiseks on kindel aeg pärast õhtusööki. Telefonid peavad muul ajal olema hääletul reziimil.

3. Väiksematel või ka suurematel lastel võib (eriti õhtuti) tekkida koduigatsus. Kui nad helistavad ja soovivad, et ema-isa neile järele sõidaks, siis üldiselt ei tasu kohe autosse hüpata ning sõitma hakata. Sellisel juhul tuleks lapsel paluda mõne kasvataja või laagrijuhataja juurde minna ning oma mure ilusasti ära rääkida. Oskame hästi lohutada ning motiveerida koduigatsusest üle saama ning emal-isal jääb asjata sõit ära.

4. Laagrist osavõtt on vabatahtlik, kuid kui juba laagris ollakse, siis me eeldame, et kõikidest tegevustest võtavad lapsed ka õhinaga osa.

5. Igasugune vägivald ja kiusamine on keelatud ning sellisel juhul palume vanematel keelust üleastunud lapsele koheselt järele tulla. Iseenesest mõistetavalt ei ole laagrisse lubatud kaasa võtta teravaid ja/või ohtlikke esemeid ega muud alaealistele keelatud kraami.

6. Viimasel päeval hakkame Piusalt tagasi sõitma orienteeruvalt kell 14.00 kuid see võib siia sinna veidi nihkuda. Tartusse jõuame poole nelja paiku, kuid võib juhtuda, et vastutulijad peavad veidi ka ootama.

7. Lapsed toovad bussipeale ning tulevad neile vastu vanemad või eestkostjad (kui ei ole muudmoodi eelnevalt laagrijuhatajaga kokku lepitud).

8. Need Lõuna-Eesti lapsed kes tuuakse otse laagrisse, mitte Tartusse bussile – palun andke sellest laagrijuhatajale märku hiljemalt 23.juuniks!