Tere tulemast!

Tartu Ülikooli raamatukogus asuv Euroopa dokumendikeskus (EDK) pakub kõigile huvilistele juurdepääsu Euroopa Liidu materjalidele ning toetab ülikoolis tehtavaid uuringuid ja õppetööd.

Mida EDK abil teha saab?

• Leida üksikasjalikku teavet ELi kohta;
  • Tutvuda ELi ametlikke väljaannete ja dokumentidega;
  • Küsida akadeemilistele ringkondadele mõeldud koolituste ja teabeürituste kohta.

Kus materjale leida?

Euroopa dokumendikeskuses on trükiversioonidena:

• ELi seadusloome käiku kajastavad dokumendid;
  • ELi erinevate institutsioonide väljaanded ja bibliograafilised abimaterjalid;
  • Euroopa Liidu poolt välja antud ja EDK-le saadetud ning TÜ raamatukogu komplekteerimissummadest ostetud Euroopa Liidu alased monograafiad.

Kõik need väljaanded asuvad  Tartu Ülikooli raamatukogu III korrusel (W. Struve 1) Euroopa dokumendikeskuse avariiulitel ja on lugejatele kättesaadavad raamatukogu lahtioleku aegadel.

Sellel veebilehel leiab ka viiteid elektroonilistele infoallikatele ja andmebaasidele, mis on abiks erinevate dokumentide otsimisel.

Kust küsida abi?

Küsimusi saab esitada e-posti aadressil euroinfo@ut.ee,  raamatukogu kodulehe päringuvormi kaudu https://utlib.ut.ee/kusige-meilt ja helistades telefonil 737 5750.

Aitame leida Euroopa Liidu alast informatsiooni, vastame temaatilistele päringutele, abistame ettevõtjat vajalikku ELi teemalise info leidmisel, viime läbi koolitusi ja korraldame üritusi.

Kontakt:
Elena Sipria-Mironov