Kokkuvõte: Kevadine seenelaager 2017

Kevadine  seenelaager toimus 4–6. mail 2017 Lõuna-Eestis. Keskus ja majutus oli Seedri puhketalus looduskaunis kohas Võru ja Rõuge lähedal http://www.seedripuhketalu.ee/et/.

Välitöödel uurisime seeni huvitavates kohtades Peetri jõe maastikukaitseala, Mõniste, Karisöödi, Pähni, Mõisamõtsa jt metsades ja parkides. Sealkandis on põnevad kohanimed - nii käisime seenel Kalkahjul, Siksäläkolk´is, Sokaris, Lüütsepas, Villikel, Pähnis, Karisöödil, Tsõõrikniidul ja Mõtstarõpõldõmäel...

Seeneliike kohati kevadlaagris 83 ja kokku tehti seenevaatlusi neljal päeval 182. Kevadlaagris osales 27 inimest. Kevad oli suhteliselt jahe aga vihmane, arvukamalt leiti seentest kännupessi Fomitopsis pinicola (13 vaatlust), harilikku karikseent Sarcosypha austriaca (10), kuuse-käbikõrgest Strobilurus esculentus (7), liiki Dumontinia tuberosa (7), hiidkogritsat Gyromitra gigas (6), jänesvaabikut Ganoderma applanatum (6), haavataelikut Phellinus tremulae (6), aga ka kevdakogritsat Gyromitra esculenta (4), punapoorikut Pycnoporus cinnabarinus (4), liiki Discina ancilis (4) ja teisi. Kahel vaatlusel leiti ka kaitsealust limatünnikut Saracosoma globosum.

Kevadlaagri seenevaatlused 2017 Spring mushroom Foray (liigid ja vaatluskohad kaardil) on kõigile nähtavalt üleval plutof harrastusteaduse projektide all https://plutof.ut.ee/#/citizen-science-projects/38920.

Eelinfo sügisese seenelaagri kohta. Sügisene seenelaager toimub samuti Lõuna –Eestis 21-24.09.2017 , majutus broneeritud samuti Seedri puhketalus. Välitööd toimuvad Peetri jõe, Mõniste, Karisöödi, Luhasoo, Paganamaa, Pähni, Mõisamõtsa jt metsades ja parkides.

Palun teata ka sõbrale. Kui märkad, et keegi huviline on kirja saajate hulgast puudu, palun anna teada ja saadame ka talle.

Parimat,
Külli Kalamees ja Jane Oja
Eesti Mükoloogiaühing

www.mukoloogiauhing.ut.ee

  • mukoloogiauhingu_kevadlaager_mais2017_foto_Veiko_Kastanje.jpg