Eesti mükoloogiaühingu aastakoosolek Actiones 2020

12. detsembril 2020 kl 11 toimub Actionese ettekandeseminar.  Actiones toimub ainult veebis Teamsi keskkonnas.

Ettekanded.

11 -11.20 Külli Kalamees “Mükoloogiaühingu aasta 2020”. Sissejuhatused Päevakavasse, kuidas toimuvad (ettekanded, aastaseen  2021 kandidaadid ja valik, juhatuse valimised)

11.20-11.50 Tanel Vahter. Eesti põllumuldade seeneelustik ja selle seisund.

11.50-12.20 Jane Oja. Pool aastat Kataris.

12.20-12.50 Kadri Pärtel. Heinrich August Dietrichi 200. juubel - mida me teame tema elust ja

seentest.

12.50-13.05 Polina Degtjarenko. Alpi põdrasamblik aastaseeneks: ülevaade ja kokkuvõte

Organisatsioonilised küsimused. Juhatuse valimine.

2021.a. Aastaseene valimine.

Kavas on välja kuulutada ühingu poolt 2021 aasta seen, oodatud on teie ettepanekud ja mõtteavaldused Külli meilile ja kohapeal. Lisaks ootame teie ettepanekuid, kus 2021. aasta seenelaagrid võiksid toimuda.

**Registreerumine seminarile Külli mailile kulli.kalamees-pani@ut.ee, tel 53425101, palun registreeruge 10.detsembriks. Teamsis osalemiseks saadetakse teile ka kutse mailile.

Külli Kalamees, tel 53425101, kulli.kalamees-pani@ut.ee

Jane Oja jane.oja@gmail.com, tel.55565460

Eesti mükoloogiaühing    www.mukoloogiauhing.ut.ee

Eesti mükoloogiaühingu Actiones koosoleku 12.12.2020 tulemuste lühikokkuvõte.

Aastakoosolek toimus veebis Teamsi keskkonnas

Aasta seeneks 2021.a. valiti lilla põdramokk ( uue nimega lilla kübarnarmik)

Valiti Mükoloogiaühingu juhatus 2-ks aastaks Külli Kalamees-Pani (juhataja) ja Triin Varvas (sekretär).

Ettepaneku tegi Irja Saar 2021.a. seenelaager teha Põhja-Kõrvemaal.

Aastakoosolekul Actiones ettekanded.

Ettekanded Actionesel tegid: Tanel Vahter “Eesti põllumuldade seeneelustik ja selle seisund”, Jane Oja “Pool aastat Kataris”, Kadri Pärtel “Heinrich August Dietrichi 200. juubel - mida me teame tema elust ja seentest”,  Polina Degtjarenko “Alpi põdrasamblik aastaseeneks: ülevaade ja kokkuvõte”.

Eesti mükoloogiaühing 2020. aasta kokkuvõte.  Külli Kalamees.

• 2020.a toimus   2 suuremat üritust Sügisene seenelaager 4-6.09.20 Viljandimaal (osalejaid 40)     ja aastakoosolek 12.12.2020 Veebis Teamsis (osalejaid 26).  Kevadine seenelaager jäi eriolukorra tõttu riigis ära.

• Sügisene seenelaager.
  •  Välitööd toimusid Viljandimaal seente uurimiseks: Heimtali pargis, Loodi looduspargis, Paistu ürgorus, Õisus, Tohvril jm.
  • Sügisese seenelaagri Laagri majutus oli Männiku Metsatalus https://metsatalu.ee/ Viljandi lähedal Intsu külas, Seenenäituse panime välja  Männiku talu väliõppeklassis, kus esindatud üle 100 seeneliigi
  • Seenevaatlusi sügiseses seenelaagris kokku 488, DNA analüüse tehti 3 ja eksemplare läks kogusse 13.

Andmed seenematkadest 3-l päeval kanti PLUTOF-isse

• 2020.aasta seen valiti Eesti mükoloogiaühingu aastakoosolekul Tartus 7.12.2019 ja 2020. aasta seeneks oli alpi põdrasamblik (Cladonia stellaris). Ligikaudu 20 protsenti seentest on kohastunud püsivalt koos elama kas vetika ja/või tsüanobakteriga. Sellist püsivat kooselu tunneme nime all ”samblik”. Artikkel ilmus ka Eesti Looduse jaanuar 2020 numbris.

• Eesti mükoloogiaühingu Actiones koosolek toimus 12.12.2020 veebis Teamsi keskkonnas
  • Aasta seeneks 2021.a. valiti lilla põdramokk, mid on nüüd uue nimega lilla kübarnarmik (Hydnellum fuligineoviolaceum)
  • Valiti Mükoloogiaühingu juhatus 2-ks aastaks Külli Kalamees-Pani (juhataja) ja Triin Varvas (sekretär)
  • Aastakoosolekul 12.12.20 Actiones ettekanded.
  • Mükoloogiaühingu aastast 2020 tegi Actionesel kokkuvõtva esitluse Külli Kalamees.
  • Ettekanded Actionesel tegid: Tanel Vahter “Eesti põllumuldade seeneelustik ja selle seisund”, Jane Oja “Pool aastat Kataris”, Kadri Pärtel “Heinrich August Dietrichi 200. juubel - mida me teame tema elust ja seentest”,  Polina Degtjarenko “Alpi põdrasamblik aastaseeneks: ülevaade ja kokkuvõte”.

• 2020..aasta seenesügis oli väga seenerikas, mida soosisid soojad ja niiskesd ilmad.ja Eestis korraldati palju huvitavaid liigirohkeid seenenäitusi erinevates paikades  ning toimusid erinevad seenehariduslikud üritused (näiteks seenenäitused, seeneretked seente õppeks, seeneviktoriin jm)  ja tehti huvitavaid seenevaatlusi (eElurikkus).