Praktiline näide mujalt maailmast: sisekliendiga seonduvad töökorraldus

Juhtum 2. Professionaalse teenindaja välimuse standard luksushotelli Ritz-Carlton näitel

Riietus

Majutusettevõttes vormiriietust kandvad töötajad:
Töötaja, kes on kohustatud kandma vormiriietust, saab ettevõttelt kaks komplekti riideid. Neid hooldatakse hotellis ja sellega ei kaasne töötajatele mingeid kulusid. Töötaja saab igal hommikul vormirõivaste laost oma puhta riietuse, andes vastu kaustatud ehk puhastamist vajava vormi. Töötajal palutakse vormi suhtuda kui oma isiklikku varasse ja selle eest head hoolt kanda.

Majutusettevõttes vaba riietust kandvad töötajad:
Töötajatelt, kellel ei ole vormiriiete kandmise kohustust, oodatakse ametlikku riietusstiili. See tähendab elegantset riietust mis sobib äriõhkkonda. Selleks, et kõik ühiseid arusaamu jagaksid, on antud riietumiseks järgmised juhtnöörid:

  • daamid: sobiv on seelikuga kostüüm, pükskostüüm, pluus ja püksid või ametliku tegumoega kleit. Sobilik seelik või kleit peab olema vähemalt nii pikk, et ulatub põlvest 5 cm kõrgusele. Lubatud ei ole järgmised kleidid: vabaaja stiilis, õlapaeltega, selga paljastavad, suvekleidi, õhtukleidid. Lisaks ei ole lubatud kanda pikka paljastava lõhikuga seelikut, lühikest või pikka püksseelikut, põlvikuid, sääriseid, spordiriideid, teksapükse, alt väga laieneva säärega pükse (ingl k Palazzo pants) ja põlvpükse. Samuti ei sobi tööle tulla ekstravagantses või läbipaistvas riietuses.
  • härrad: sobib kanda vaid konservatiivset värvi ülikonda. Kraega särk ja lips on kohustuslik. Särk peab olema samuti klassikalise lõike ja konservatiivse värviga.

Jalanõud

Töötajad, kes kannavad kohustuslikku vormiriietust, peavad leidma omale ise sobivad jalanõud. Otsene juht selgitab, millised jalanõud on töö iseloomu arvestades sobilikud. Puukingade kandmine on lubatud vaid köögipersonalile. Nõuetele vastava jalanõu kandmine on teie enda turvalisuse huvides.

Töötajad, kellel pole vormiriietuse kandmise kohustust peavad kandma ametlikus stiilis jalanõusid. Kanda ei ole lubatud rihmikuid, sandaale, lahtise varbaga kingi, platvormkingi, puukingi ja mokassiine. Saapaid võib kanda vaid koos pükstega. Saapad peavad olema konservatiivse stiilis, ilma kaunistusteta ning musta, pruuni või naturaalset värvi. Kauboi stiilis ja platvormsaapad ei ole lubatud.

Sukad, sokid

Daamid peavad kandma sukki kogu aeg. Valid tuleb sukad, mis värvuselt on kõige lähemal oma nahatoonile või mis on riietusega kõige sobivamad. Neutraalses toonis retuusid pole lubatud. Härrad peavad kandma sokke, mis värvuselt sobivad kokku riietusega. Lubatud ei ole mustrilised või ekstravagantset värvi sokid.

/väljavõtte lõpp/

Allikas: The Ritz-Carlton standards for professional appearance

back forward