Töövahendid

Guaššvärvid

Guaššvärvid on kattevärvid. Eelnevalt guaššidega värvitud pinda saab kuivamise järgselt uuesti üle värvida. Guaššvärvide üheks heaks omaduseks on kiire kuivamine. Negatiivsena võib välja tuua selle, et värv on lihtsasti kahjustatav - näiteks ei pea see vastu veele, kuna lahustub vees.

Guaššvärvid.

Akrüülvärvid

Akrüülvärvid on samuti kattevärvid. Erinevalt guaššidest ei ole akrüülvärve pärast kuivamist võimalik veega kahjustada. Seega ei ole akrüülvärvidega maalitud pilti vaja hiljem välismõjude eest kaitsta. Akrüülvärvide positiivseteks omadusteks on kiire kuivamine, värvierksus, head katteomadused, mittepleekivus ning veekindlaks kuivamine.

Akrüülvärvid. Allikas http://lendliis.ee/akruulvarvid/256-akruulvarvid-louvre-1210-ml.html

Akvarellvärvid 

Akvarellvärvid on hästi vees lahustuvad. Nende eeliseks on kiire ja kerge kasutatavus, värvi läbipaistvus ja värvide erksus. Akvarellvärvidega maalimiseks on mitmeid erinevaid tehnikaid. Neist tuntumad on märjalt märjale maalimine, kus värvilahusega maalitakse eelnevalt märjaks tehtud paberile, ja märjalt kuivale maalimine, kus värvilahusega värvitakse kuivale paberile.

 http://lendliis.ee/484-thickbox_default/akvarellid-tuubis-1212-ml-louvre.jpg

Akvarellid meega. Allikas http://lendliis.ee/akvarellvarvid/2049-akvarellid-meega-12-tk.html

Pintslid 

Pintsleid on erineva kuju, suuruse ning materjaliga. On olemas nii lapikud kui ka ümarad pintslid. Pintsli suurust tähistatakse pintsli varrel numbriga. Pintsli karvasid valmistatakse nii sünteetilisest materjalist kui ka naturaalsest. Naturaalsetest karvadest on populaarsed, orava-, soobli- ja ponikarvad.

Maalimiseks sobiva pintsli valimisel tuleks lähtuda mitmest aspektist. Lapse vanuse järgi tuleks otsustada kasutatava pintsli suurus. Nooremad lapsed kasutavad laiemaid pintsleid, vanemad lapsed kasutavad peenemaid pintsleid. Vanematele lastele peaks jätma ka võimaluse kasutada erinevas suuruses pintsleid. Teine aspekt, millest pintsli valikul lähtuda, on kasutatavad värvid. Näiteks akvarellvärvidega maalimisel kasutatakse värvi kandmiseks paberile pehmeid pintsleid.

Pintslid. https://www.apollo.ee/media/catalog/product/cache/1/image/194x/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/3/0/3013645407094.jpg

Paber

Paber valitakse vastavalt värvile, millega maalima hakatakse. Maalimiseks kasutatav paber on paksem tavalisest koopiapaberist, see ei hakka niiskusega kokku puutudes lainetama. Akvarellidega maalimiseks kasutatakse spetsiaalset krobelist paberit, mis on suurema imavusega kui tavaline joonistuspaber.

Muu

Maalimiseks kasutatavad vahendid ei pea piirduma ülalpool väljatoodud klassikaliste värvide, pintslite ja paberitega. Näiteks võib pintslid välja vahetada svammi, sõrmede, pulkade või muu vastu. Paberi asemel võib maalida näiteks kividele, kilele, seinale, lumele ja erinevatele tarbeesemetele. Värvid saab välja vahetada näiteks pori või lilleõitest saadava värvi vastu. Oluline on, et laps tunneks kunstitegevusest rõõmu ning avastaks sealjuures ka uusi võimalusi.