Miks KüberTiigrid?

Uurimisprojektile nime valides oli meie üheks sooviks, et see peegeldaks 2022. aastal Küberakadeemias osalenud tütarlaste olemust. Kui nime esimese osa – küber – aluseks on enesestmõistetavalt sõna “küberturve”, millele Küberakadeemia keskendus, siis selgusetuks võib jääda, miks sai nime teiseks osaks just Tiiger?

Osaliselt mõjutas nimevalikut kunagine üleriigiline Tiigrihüppe projekt, mille kuulutas 1996. aastal välja president Lennart Meri. Tiigrihüppel oli mitmeid eesmärke, kuid üheks peamiseks oli võimaldada kõigile Eesti koolidele internetiühendusega arvutid, mis tagaks õpilastele elementaarse arvutikogemuse ja ettekujutuse interneti võimalustest. Sarnase eesmärgiga korraldati ka Küberakadeemia, et pakkuda tütarlastele võimalus tutvuda küberturvalisuse valdkonnaga.

Järgmine Eesti president Toomas Hendrik Ilves (kes oli muuhulgas Tiigrihüppe idee autoriks) kohtus 2007. aastal Ameerika Ühendriikide presidendi George W. Bushiga, kellega arutati mitmete teiste teemade seas ka küberjulgeoleku üle. President Ilves juhtis vestluses tähelepanu luua “Tiigrikaitse programm, mis turvaks meid kõiki küberrünnakute eest.” Sellest tulenevalt saime kinnitust, et Küber ja Tiiger sobiksid omavahel tõesti hästi kokku.

Samuti tundsime, et tiiger kaslaste sugukonna esindajana kirjeldab hästi Küberakadeemias osalenud tüdrukuid. Tiiger on tugev, kiire ja intelligentne, kuid samas nõtke ja kaval. Need omadused on vajalikud ja nõutavad ka küberturbe vallas tegutsedes.

KüberTiigrid – julged ja enesekindlad tüdrukud, kes mõistavad kübertarkuseid ning oskavad kaitsta end ja digisüsteeme küberohtude eest.

Allikad:
https://kompass.harno.ee/tiigrihupe/algus/
https://vp2006-2016.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/256-pres…

Accept Cookies