Lünklik tekst

Leia parempoolsest tulbast lünkadesse sobivad sõnad ja täida nendega lüngad. Sõnu võid käänata ja pöörata. Neli sõna jääb üle, tee nendega laused.

Läinud nädala uudistest on kõigil juba tead, mida taevast langevad lume- ja jääkamakad autodega teha suudavad.

Eile pärastlõunal sai Tartu Ülikooli Kliinikumi avalike suhete juht Kristi Tael siiski ....................................., et katustelt langevad koormad ei ole Tartus kedagi vigastanud ja ka libeduse ohvreid pole tavalisest talvepäevast enam.

Tartu ............................................ teenistuse juhi kohuseid täitev Margus Oks tunnistas eile, et linna käed jäävada variseva lume ja hoiatusmärkide kuste teed otsivate linlaste abistamisel lühikeseks. Ametnikud käivad küll regulaarselt kontrollimas ja eriti siis, kui heakorratelefonile 1789 ................................ anda.

Kui katusel varitseb ohtlik lume................................ või on kõnniteel liikumine muidu keeruline, juhivad teenistuse töötajad sellele omanike tähelepanu. Kui omanik seepeale tegutsema ei hakka, võib järgneda trahv.

Oks ütles, et paraku ei ole linnal võimalust ise hoiatavaid märke välja panna ega teiste omanike katustele lund ...................................... minna.

Oks leidis, et kui hoiatavad tokid on väljas, siis on selles mõttes hästi, et omanik teab, ja küllap olukord peagi laheneb. Hullem on lugu siis, kui lihtsalt hakkab ....................................... räästast alla sadama.

Tartu abilinnapea Margus Hanson ütles, et loodetavasti teevad maja........................ kõik selleks, et võimalikult pea oleks ................................. nii oht kui ka tokid, mis on pandud välja inimeste tervise huvides. Ta lisas, et loodetavasti ka authojuhid mõistavad, kui jalakäija on sunnitud sõiduteel kõndima, ja vähendavad kiirust.

Hanson ................................................, et linnal tõesti pole võimalust appi minna katuseid puhastama, see on omaniku vastutus. Tema soovitus oli alati .............................................., et ohtu pole. Ta tunnistas, et on ka ise murelikult räästaid uurinud ja eile autot parkideski üritas turvalisemat kohta valida.

menetlus

likvideerima

lasu

varmas

rookima

valdaja

möönma

vihje

reageerima

raporteerima

lahmakas

turvis

veenduma

veenma

 

 

1.

2.

3.

4.

 

2010

noorem

lõppvoor