Eesti kaugseirepäev 2020

Kuupäev:
05.11.2020 (All day)

Asukoht:
Tartu Ülikool, Tartu observatoorium, Tõravere (Observatooriumi 1)

Kutsume huvilisi 5. novembril kl 10 tänavusele kaugseirepäevale, millel saab osaleda nii virtuaalselt kui ette registreerides ka kohapeal, Tartu observatooriumis Tõraveres. Kuni 3. novembrini saab üritusele registreerida ka posterettekandeid.

Eesti kaugseirepäevade traditsioon ulatub tagasi 2005. aastasse. Seekordsel kaugseirepäeval soovime keskenduda eelkõige kaugseireandmete kasutamise edusammudele: esitage oma huvitavaid teadustulemusi, mis inspireerivad uusi kasutusviise leidma, tutvustage innovaatilise analüüsimeetodeid, mis aitavad mudelid ja mõõtmisi paremini ja täpsemini tõlgendada, ning tooge põnevaid näiteid.

Kutsume kõiki tutvuma riikliku rakendusuuringu RITA tulemustega. Aruteluringis on kõigil võimalus omalt poolt pakkuda ideid, millised peaksid olema kaugseire arengu olulisemad suunad Eestis.

Kaugseirepäeval on nii suulised kui ka posterettekanded. Plaanis on koostada eestikeelne artiklikogumik, mis aitab kaasa nii eestikeelse terminoloogia arengule kui salvestab ka pikemaks ajaks valdkonna hetkeseisu. Posterettekanded paneme üles interaktiivselt ja anname võimaluse aruteluks. Postreid saab registreerida kuni 3. novembrini. Interaktiivsed postrid on nähtavad 4.–6. novembrini lehel kaugseire.ee.

Neil, kes soovivad üritusel osaleda kohapeal, palume end võimalikult kiiresti registreerida siinOotame teie kohaletuleku infot hiljemalt 1. novembriks. Tõraveres saame COVID-19 haiguse levimise tõkestamiseks ennetavaid abinõud kasutusele võttes võõrustada piiratud arv kaugseirehuvilisi, olemas on desovahendid ning vajaduse korral ka maskid. Neil, kes tunnevad ennast haiglasena, palume kaugseirepäeval osaleda interneti vahendusel.

Novembri esimestel päevadel leiab lehelt kaugseire.ee Tartu Ülikooli videokanali UTTV lingi, mille kaudu saab Eesti kaugseirepäeva kõikjal vaadata.

Vaata päevakava