9. Otseülekande tegemine

Panoptoga on võimalik teha videosalvestusest otseülekanne. Otseülekande tegemiseks on kaks viisi:

  1. luua eelnevalt otseülekande link ning salvestada lingi loomisega tehtud sessiooni;
  2. alustada otseülekannet otse programmist ning seejärel levitada genereeritud linki soovitud osalejate vahel. 

Otseülekannet saavad vaikimisi vaadata kasutajad, kellele on jagatud kausta vaatamise õigused. Kommentaare ning küsimusi saavad aga esitada vaid autentitud kasutajad - kes on sisenenud videosalvestusega seotud e-kursusele või UT Moodle kaudu Panoptosse. Otseülekannet saavad teha vaid kasutajad, kellel on olemas salvestamisõigused. Juhul kui on soov otseülekannet luua ning puuduvad salvestamisõigused, siis tuleb kirjutada oma soovist aadressile eope@ut.ee.

1. Eelnevalt loodud otseülekande link

Otseülekande jaoks saab eelnevalt jagatava lingi luua Tartu Ülikooli Panopto lehelt minnes aadressile http://panopto.ut.ee. Peale autentimist saab kasutaja, kellel on salvestamisõigused valida sinisest Create nupust WebcastJärgnevalt tuleb lisada avanenud aknasse seansi nimi ning valida kaust, kuhu soovitakse salvestada. Kui otseülekannet on soov jagada avalikult, siis tuleb kindlasti lisada linnuke Sharing märkeruutu. Seejärel genereeritakse link, mida saab vaatajatele jagada.

Salvestamiseks tuleb käivitada Panopto salvestamise programm ning valida sealt juba eelnevalt loodud otseülekande nimega sessioon ning alustada salvestamist. Sel hetkel avatakse vaatajatele seanss ning otseülekanne läheb käima. Hiljem otseülekanne salvestatakse ning enne arvuti sulgemist tuleks veenduda, et Panopto video üleslaadimise protsess on lõppenud. Peale video protsessimist serveris on võimalik salvestatud otseülekannet järgi vaadata.

2. Otseülekande käivitamine otse programmist

Panopto salvestusprogrammist otseülekande käivitamiseks tuleb seada salvestus samalaadselt nagu seda tehakse tavalise salvestuse puhul. Erinevus on selles, et märkeruutu, mille ees on kirjas Webcast, tuleb teha linnuke - salvestamise nupule vajutades genereeritakse link ning kasutaja saab saadud linki soovitud vaatajatega jagada. Kindlasti peab kontrollima üle kausta vaatamisõigused juhul kui otseülekannet soovitakse jagada avalikult.