Mahara ülevaade

Andmemaht

Teil on Maharas kasutada 500 MB andmemahtu. Ülevaadet andmemahu kasutamise kohta näete Mahara parempoolsest ülamenüünupust (Loo Failid) või faile keskkonda laadides. 

NB! Soovitatav on mitte laadida Maharasse väga suuri või üleliigseid faile ning kasutada audio- ja videofailide lisamiseks vistutamist nt YouTubest või UTTVst.

Mahara andmemaht

Avaleht

Mahara avalehel on näha paremal menüü (1-5). 

  • Töölaud (1) viib teid alati Mahara avalehele.
  • Profiil (2) lehel saate lisada personaalset profiili infot, hallata enda faile, täita päevikut.
  • DigiCV (3) lehel saate luua enda CV importides andmed ETISest või ÕISist.
  • Portfoolio (4) lehel saate luua lehti ning kollektsioone ja neid hallata.
  • Rühmad (5) viib teid lehele, kus saate luua ning hallata enda rühmi, otsida teiste loodud rühmi ning nendega liituda (kui see on lubatud). Rühmaga liitunud liikmed saavad postitada sõnumeid rühmafoorumisse, luua ühiselt lehti ning kollektsioone ja hallata faile. 

Avalehe keskosas asuvad kolm suurt nuppu: Loo (6), Avalikusta (7) ja Suhtle (8). Neil klikkides saate minna otse looma lehti, neid ja kollektsioone avaldama ja rühmade haldamise lehele.

Seda, millised plokid teie Mahara avalehel on, saate ise määrata nupust Muuda töölauda (9).

Mahara avaleht

Portfoolio koostamise põhisammud

  1. Sisenege TÜ kasutajakontoga (https://mahara.ut.ee)  või Moodle'i (https://moodle.ut.ee) kaudu Maharasse.
  2. Täiendage enda profiili: menüüs Profiil.
  3. Looge leht: menüüs Portfoolio - Lisa - Leht.
  4. Täitke Põhiseaded ning salvestage. Lehe täidate plokkide lisamisega, mida saate lisada paremal asuvast menüüst klõpsates või tirides suurt sinise taustaga pluss märki.

    Mahara lehe muutmine
  5. Plokkide paigutust saate muuta neid tirides ning laiemaks tegemisega. Kujundusmalli saate määrata Seaded lehelt (Kujundusmall).
  6. Vajadusel koondage mitu lehte ühte kollektsiooni liikudes tagasi lehtede ja kollektsioonide juurde ning seejärel valida Lisa  - Kollektsioon. Järgnevalt täita ära seaded ning järgnevalt lehelt saate valida lehed, mida soovite ühte kollektsiooni koguda.
  7. Avalikustage kollektsioon või üksik leht (Lehed ja kollektsioonid): valige leht/kollektsioon ning klõpsake vasakul allosas asuvat noolekest. Seejärel valige Halda juurdepääsu. Lisage sihtrühm(ad) ning soovi korral ajalised piirangud.
  8. Edastage kollektsiooni/lehe veebiaadress sihtrühmale.

Tekstitoimeti

Tekstitoimetil on alguses avatud vaid üks nupurida. Kui klikkida esimesel vasakpoolsel nupul, avanevad kõik nupuread. Tekstitoimeti parempoolsest alumisest nurgast saab akent hiirega suuremaks venitada.

Tekstitoimeti