Lehestiku kujundamine

Te saate valitud kujundusmalli oma soovidele vastavalt muuta, kuid see eeldab veebilehe stiilide (CSS) koodi tundmist. Saate näiteks muuta lehestiku värve, päise pilti jm.

Stiilide koodi muutmiseks on kõige lihtsam kasutada veebilehitsejana Google Chrome'i, klõpsata klaviatuuril klahvi F12, klõpsata ekraani alaservas avanevas aknas suurendusklaasi (või noole) -nupul ja seejärel oma lehe piirkonnal, mille kujundust soovite muuta.

CSS-i aknas (ekraani alaserva parempoolses osas) näidatakse teile selle objekti stiili koodi, mille peaksite hiirega aktiveerima ja kopeerima Sisu@UT aknasse, mis avaneb akna alaservas - Täpsemad detailid- Kohandatud css. Et näha muudatuste tulemust ja meelepäraseks muudetud stiili edaspidi kasutada, tuleb kohandatud stiil salvestada (Salvesta) ning pärast salvestamist avaldada (nupp Avalda), mis muudab kujunduse nähtavaks ka teistele.

Banneri vahetamine

Tavaliselt soovitakse muuta lehestiku bannerit, ehk pilti lehe ülaservas.

Selleks laadige esmalt sobivas suuruses pilt Sisu@UT-sse (stiilide aknas lipik Pildid), seejärel kopeerige kohandatud CSS-i aknasse alljärgnev lõik ja asendage rasvane osa enda pildi aadressiga.

#header-container {
background: url(/sites/default/files/sweaver/sweaver_image_10985.png) center no-repeat;
}

Aadressi saate klikkides stiilide aknas nupust Uploaded images.