BBB kasutamine väljaspool Moodle'it

BBB kasutamine väljaspool Moodle'it

SeadedBigBlueButton on kättesaadav ka aadressilt https://button.ut.ee, kus on võimalik luua eraldi veebikonverentsi ruum ning seda lingi kaudu teistega jagada.

  • Ruumi loomiseks mine aadressile https://button.ut.ee ja sisene TÜ kasutajakontoga (paremas ülanurgas Sign in).
  • Klõpsa nupul + Create a Room ja sisesta loodava ruumi nimi ning määra sobivad seaded ja seejärel klõpsa (Create Room).
  • Sama avalehe alaosast leiad salvestatud veebiseminarid. Salvestatud veebiseminarid ilmuvad nimekirja mõni aeg pärast salvestamise lõppu.
  • Järgmisel korral ruumi sisenemiseks klõpsa ruumi nimega nupul, saada osalejatele ruumi veebiaadress (nupp Copy ees) ja sisene ruumi nupust Start.
  • Teised osalejad ei vaja seminariruumi sisenemiseks kasutajakontot - nemad kirjutavad vastavasse lahtrisse lihtsalt enda nime.
NB! BBB kasutamise juhiseid vaata https://sisu.ut.ee/juhendid/bbb

Avaleht

Salvestuste avaldamise viisid

Kui te salvestate BBB ruumi sessiooni, siis salvestused ilmuvad BBB ruumi juurde vaikimisi Unlisted olekus. Sellise unlistedolekuga salvestust saate levitada salvestuse otselingiga. Salvestuse otselingi saate, kui avate salvestuse Presentation nupust, kopeerite salvestuse URL-i ja levitate seda. Salvestuse lingi saatmiseks võib kasutada ka kolmest nupust avanevat E-mail recording võimalust.

Kui te teete salvestuse avalikuks (Public) ning saadate vaatajatele BBB ruumi aadress, siis nad näevad salvestuse linki ruumi nime all. Public juurdepääsuga salvestust näevad vaid need isiku, kes teavad ruumi URL-i. Button.ut.ee avalehel ei ole salvestus nähtav.

NB! BigBlueButton'i salvestusi ei saa alla laadida

Salvestuste kustutamine

Salvestusi saab kustutada Delete nupust.

kustuta