2. Õppejõudude lisamine

tuttavad käisid avamisel ja panid proovikora esmaspäeval kell 15, et tuleksid kah siisA. ÕISi kaudu

Kui tellite endale ÕISi kaudu uue kursuse põhja, liidetakse teid kohe sinna kursusele õppejõuks/disaineriks. Samamoodi lisatakse teie kollegid, kes on ÕISis vastava ainekavaga seotud. Seega jälgige, et kõik vajalikud õppejõud oleksid ÕISis ainekavasse lisatud. 

Kui ÕISis muudetakse õppeainega seotud õppejõude, siis saab Moodle'is oleva kursuse vastavaid andmeid ainekava juurest muuta, klikkides nupul Värskenda andmeid Moodle'is.

Õppejõud ei ole TÜ töötaja

Kui õppejõud ei TÜ töötaja, siis tuleb ta kõigepealt lisada õppekorralduse spetsialisti või programmijuhi poolt ÕISi hooldusmoodulis õppeülesande täitjaks ning seejärel lisada ainekava/programmi juurde õppejõuks. Halda Moodle'i seoseid alt Värskenda andmeid Moodle'is nupul klõpsates luuakse seejuures TÜ välisele õppejõule automaatselt Moodle'i kasutajatunnus, mis saadetakse talle e-postiga, ning lisatakse Moodle'is kursuse õppejõuks.

B. Käsitsi

Moodle'i e-kursusel saab käsitsi õppejõuks lisada ka neid isikuid, kes ÕISis vastava kursuse ainekava õppejõuks märgitud pole. Need TÜ arvutivõrgu kasutajatunnust omavad isikud peavad enne Moodle'is oma kasutajakonto aktiveerima (korra sisenema ja oma kasutajaandmed täitma) – alles siis saab neid otsinguga Moodle'i kasutajate hulgast otsida ja kursusele lisada. 

Kui soovite ise oma kolleege kursusele õpetajaks lisada, siis saate seda teha plokis Seadistused:

  • klõpsake vasakus menüüs Seadistused – Kasutajad – Registreeritud kasutajad
  • klõpsake paremas ülanurgas nuppu Registreeri kasutajaid
  • valige avaneva akna ülaosas olevas rippmenüüs sobiv roll
  • sisestage otsingulahtrisse kolleegi perenimi (eeldusel, et temagi on oma kasutajatunnuse juba kinnitanud) ja käivitage otsing (nupp Otsi või klaviatuuril klahv Enter
  • klõpsake nimel ja nupul Registreeri kursusele
  • klõpsake nupul Lõpeta kasutajate registreerimine 
NB! Kui kursusel õpetab keegi, kes on õppeülesande täitja, kel pole Moodle'isse sisenemiseks vajalikku kasutajatunnust ning parooli. Sel juhul tuleb ta ÕISi hooldusmooduli kaudu lisada õppeülesande täitjaks ning seejärel õppeaine juurde õppejõuks. Nüüd lisatakse ka tema ÕISi kaudu andmeid uuendades e-kursusele või vastutav õppejõud lisab ta käsitsi.

Moodle'i e-kursusele saab õppejõuks lisada isikuid väljastpoolt ülikooli, kes pole ka õppeülesannete täitjad, kuid neile tuleb eelnevalt aadressil eope@ut.ee tellida Moodle'i kasutajakonto (juhul kui nad seda veel ei oma). Kasutajakonto loomiseks on vaja teada õppejõu ees- ja perenime, e-postiaadressi ning isikukoodi.