Ülikoolide digiarhiivid

Ülikoolide digiarhiivides hoitakse bakalaureuse, magistri ning doktoritöid ning e-õppematerjale, mis on suures osas internetis vabalt kättesaadavad. Digiarhiivid sisaldavad ka raamatukogude muud vara -  raamatuid, artikleid, kaarte, fotosid jne.  Osa materjalidest saab kätte ka e-kataloogi ESTER kaudu. Näiteks uuemaid bakalaureusetöid leiate otse  digiarhiivist.

Tartu ülikooli digiarhiiv http://dspace.ut.ee/

  • Materjale saab lehitseda kollektsioonid kaupa, selleks tuleb valida avalehelt valdkond.
  • Viimati sisestatud tööd ilmuvad avalehele, teiste nägemiseks tuleb klõpsata linki Pealkirjad.
  • Bakalaureuse- ja magistritööd on valdkondade all teaduskonna, instituudi või kolledzi kollektsioonis.
  • Kõik doktoritööd on eraldi kollektsioonis Dissertatsioonid 2004 – Theses, MSc, PhD (ETD). See sisaldab ka magistritöid.
  • Fotode, käsikirjade ja vanemate raamatute valdkond on Tartu Ülikooli Raamatukogu.
  • Õppevideod ja e-õppematerjalid on valdkonnas E-õppe materjalid. 

Kui ESTERis otsimiseks on tarvis teada pealkirja või märksõnu, siis digiarhiivis tehakse otsing kogu tekstis. Seetõttu saab sealt otsida hulga kitsamaid teemasid. Tulemuste lehel on väljavõtted tekstist, kus otsingusõnad on paksus kirjas. 

Tallinna Ülikooli digiarhiiv ETERA http://www.etera.ee/  sisaldab Tallinna Ülikoolis alates 2005. aastast kaitstud üliõpilastöid, nõukogude perioodi teadusasutuste väljaandeid ning palju nõukogude perioodil ilmunud Eesti ajalehti. 

  • Vasakul KATEGOORIA all saab ülevaate, mida ETERA sisaldab.
  • Vasakul saab otsingut piirata erinevate filtritega enne ja peale otsingu tegemist. Klõpsates vasakul Kasutuses filtrid, saab piiranguid eemaldada. Sama saab teha otsingutulemuste lehel keskel. 

 

Tallinna Tehnikaülikooli digikogu http://digi.lib.ttu.ee/ sisaldab üliõpilastöid, e-raamatuid, erialaseid ajakirju, raamatukogu väljaandeid, aruandeid ja muid publikatsioone. Neid kõiki saab eraldi lehitseda ja otsida. Klõpsates üleval ribal Kollektsioonid, on võimalikud kitsamad valikud.

Eesti Maaülikooli digiarhiiv https://dspace.emu.ee/ sisaldab maaülikoolis kaitstud üliõpilastöid ja e-õppe materjale. Otsinguvõimalused on sarnased Tartu Ülikooli digiarhiiviga, st materjale on võimalik ka kollektsioonide kaupa lehitseda.

back forward