Hambatraumad

Enesetest 4

Selleks, et loetu paremini kinnistuks, on Sul võimalus läbida viiest valikvastustega küsimusest koosnev enesetest. Julget pealehakkamist!

  • tähendab hamba nähtava osa (krooni) osalist või täielikku murdumist. See võib viia hambanärvi paljastumiseni, kuigi hammas jääb oma algsesse asendisse ja ei ole liikuv. 
  • Hambakrooni fragmenti ei tohiks lasta kuivada, kuna see võib kahjustada kudede edasist sidumist. Parim viis säilitamiseks on asetada fragment füsioloogilisse lahusesse, piima või sülge, et vältida kuivamist ja säilitada elujõulisust. 
  • Pehmete kudede vigastuste korral tuleb hoolikalt kontrollida, et hambakildude osakesed poleks sattunud huulde, põske või teistesse pehmetesse kudedesse. Seda kontrollitakse vajadusel katsudes ja röntgeniga, et välistada fragmentide olemasolu kudedes. 
  • Aspiratsiooni kahtluse korral, kui on võimalik, et hambakild on sattunud hingamisteedesse, on vajalik rindkere röntgenuuring, et välistada fragmentide sattumine kopsudesse, mis võib omakorda põhjustada tõsiseid hingamisprobleeme. 
  • Sügava haava korral, mille verejooks ei peatu, on vajalik haava sulgemine õmblustega, et vältida infektsiooni ja soodustada paranemist. Pindmiste marrastuste puhul piisab tavaliselt haava puhastamisest. Pöörduge verejooksu korral alati abi saamiseks erakorralise meditsiini osakonda. 
Accept Cookies