Kolme minuti loengute konkurss Tartu Ülikooli doktorantidele

Date: 
12.11.2020 (All day)

Kolme minuti loengute konkurss Tartu Ülikooli doktorantidele
Tartu Ülikooli doktorikoolide ühisüritus

12. novembril 2020 toimub TÜ doktorantidele ja viimase aasta jooksul väitekirja kaitsnud värsketele doktoritele kolmeminutiliste loengute konkurss, kus oma teadustööd või hiljutist publikatsiooni laiemale avalikkusele tutvustada. Konkursil esitatud loengud leiavad laiemat kajastust ERR-i teadusuudiste portaalis Novaator.

 

Uuringud on näidanud, et Eesti inimesed usaldavad teadust ja teadlasi. Samas tunneb vaid kolmandik Eesti elanikest, et nad on hästi informeeritud teaduse ja tehnoloogia vallas toimuvatest arengutest. Veidi üle poole elanikest tunneb, et tahaks teaduse kohta rohkem teada. Aitame teadmistejanu kustutada. Tule, räägi, kuidas Sinu teadustöö maailma paremaks muudab! Või saada eelsalvestatud videoloeng aadressile piret.ehrenpreis@ut.ee hiljemalt 5. novembriks.

Konkursil ette kantud loengutest tehakse kohapeal videosalvestus. Kõigile konkursile jõudnud teemakäsitlustele pakume koostöös ERR Novaatori teadusuudiste portaaliga avaldamisvõimalust kas teksti või videona. Nii ei jää põnevad lood värskest teadusest pelgalt ülikooli seinte vahele.

 

Teaduste Akadeemia finaalüritus

Tartu Ülikooli konkursil esitatud 3-minutiliste loengute seast valib žürii välja parimad, keda ootab rahaline preemia ja võimalus esindada ülikooli uue aasta alguses Teaduste Akadeemias toimuval kolme minuti loengute konkursi finaalüritusel. Seal selguvad omakorda viis paremat, kelle loengust sünnib koostöös professionaalse produktsioonimeeskonnaga kolmeminutiline videoklipp, mis jõuab aprillis ETV eetrisse. Teleekraanile jõudnud videoloengute seast valivad televaatajad oma lemmiku. Mullused viis parimat on järelvaadatavad siin.

Kolme minuti konkursile registreerunutele pakume koostöös doktorikoolidega 29. oktoobril eraldi avaliku esinemise koolitust. Koolitusel osalemiseks tuleb oma osalussoovist teada anda konkursi registreerimisvormis hiljemalt 26.10. Hiliseim tähtaeg kolme minuti konkursile registreerumiseks on 5. november.

 

Lisateave:

Piret Ehrenpreis, TÜ teaduskommunikatsiooni nõunik, 58160090, piret.ehrenpreis@ut.ee
Merili Hansen, merili.hansen@ut.ee, 737 6535
Kristel Taits, kristel.taits@ut.ee, 737 5836

Üritust toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).