AVALIKU ESINEMISE PRAKTIKUM

Date: 
29.10.2020 10:00 to 15:00

Location: 
Jakobi 2-114, Tartu

 

Praktiline ja intensiivne avaliku esinemise lühikoolitus Ene Seidlalt (HAL koolitus).
Tartu Ülikooli doktorikoolide ühisüritus

 

Ene on teinud aastaid koostööd Tartu Ülikooliga, teiste ülikoolidega ja Talveakadeemiaga, et aidata õppejõududel ja üliõpilastel haaravalt esineda. Ene rõhutab, et esinemine on praktiline oskus nagu nt suusatamine. Suusatama õpime suusatades ja esinema esinedes.

 

Koolituse EESMÄRGID:

Lihtsate ja toimivate vahendite valdamine ettekannete ettevalmistamiseks, sõnumi komponeerimiseks ja edasiandmiseks.

Aju erinevate kihtide, sh emotsioonide kõnetamine. Lugude rääkimine.

Esinduslikkus. Avaliku esinemise ärevusega toimetulek. Füüsiline ettevalmistus esinemiseks ja kehakeele teadlik kasutamine


Avaliku esinemise praktikum on turvaline ja inspireeriv keskkond, kus saame esinemist harjutada. Kaasa saad salvestuse(d) ja materjali, millega iseseisvalt edasi töötada.

Võtame “pulkadeks” lahti, millest tehniliselt koosneb hea mulje, meie sõnumi kohtalejõudmine. Õpime VÕTTEID ja TEHNIKAID ettevalmistuseks, kontakti saavutamiseks, kuulajaga töötamiseks ja enda ärevusega toimetulekuks.

Palun valmista ette oma 3 minuti loeng. Ükskõik kui küps või toores see on. Katsetame ja viimistleme. Võimalusel püüa esineda ilma slaidideta. Kui kuidagi teisti ei saa, saada palun slaidid ene@hal.ee.

 

Registreeru esinemiskoolitusele siin 26. oktoobriks.

Koolitusele on oodatud kõik Tartu ülikooli doktorandid, kuid eelisjärjekord on neil, kes on enne 26. oktoobrit registreerunud TÜ 3 minuti loengu konkursile, mis toimub 12. novembril 2020 (vt konkursi kohta siit).

 

Lisateave:

Merili Hansen, TÜ HV doktorikoolide ürituste projektijuht, merili.hansen@ut.ee

 

Üritust finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA)