Doktorikooli toetused

Iga aasta sügisel ootab doktorikooli nõukogu ettepanekuid järgmise aasta ürituste korraldamiseks. Doktorantidele suunatud ürituste eesmärgiks on arendada doktorantide esinemisoskusi ja akadeemilist kvalifikatsiooni teadustöö tegemisel ning laiendada erialasisest, erialadevahelist ja rahvusvahelist koostööd. Maateaduste ja ökoloogia doktorikoolist on võimalik taotleda toetust järgmisteks tegevusteks: 

Teemakoolid (taotluste esitamise tähtaeg 30. oktoober) 
Mitmepäevaste rahvusvaheliste doktorantide teemakoolide ning teiste ürituste korraldamiseks. Teemakoolide fookuses peaksid olema sessioonid doktorantide ettekannetega, välis- ja kohalike diskussantide sõnavõtud ja järgnev arutelu.

Seminarid ja töötoad (taotluste esitamise tähtaeg 30. oktoober) 
Temaatiliste seminaride ja töötubade eesmärgiks on pakkuda doktorantidele mitmekülgseid võimalusi oma teadustöö tulemuste esitamiseks, arutamiseks ja tagasiside saamiseks. Seminarid võivad toimuda erinevas vormis (teadusseminar, doktorantide sessioon erialakonverentsil, kohtumine praktikutega, kirjutamislaager jms).

Külalisõppejõudude kutsumine (taotluste esitamine jooksvalt)
Külalisõppejõudude loengud, seminarid, juhendamised ja koolitused aktuaalsetel või spetsiaalselt valitud teemadel. 

Erikursused ja koolitused (taotluste esitamise tähtaeg 30. oktoober) 
Doktorikool korraldab erikursusi ja koolitusi teemadel, mis on doktoriõppest puudu. Erilist tähelepanu pööratakse interdistsiplinaatsete ainekursuste pakkumisele ning kursuste läbiviimisse kaasatakse väliseksperte.

Doktorikool hüvitab doktorikooli sündmustel osalemisega seotud kulud doktorikooli liikmetele.

Toetused Eestis toimuval erialasel teaduskonverentsil osalemiseks (jooksvalt)
Doktorikool toetab doktorantide osalemist Eestis toimuvatel erialastel teaduskonverentsidel olles konverentsi kaaskorraldaja või tasudes doktorikooli kuuluva doktorandi eest osavõtutasu.