Ajaveeb

Tartu Ülikooli meediauurijad: Eesti lapsed tegutsevad internetis targalt

Kui varasemalt on Eesti lapsed paistnud silma riskialti veebikäitumisega, siis värske uuring paigutab Eesti pigem aruka internetikasutusega riikide hulka.

Rahvusvahelise teadlasvõrgustiku EU Kids Online värske raporti kohaselt paistavad Eesti lapsed Euroopa eakaaslaste seas silma väga aktiivse ja mitmekülgse netikasutusega, samas kogevad nad võrdlemisi vähe veebiriske. Häirivate netikogemuste osas on Eesti lapsed Euroopa keskmisel tasemel.

Enamik uuringus osalenud 19 Euroopa riigi 9–16aastastest...

Loe lähemalt Tartu Ülikooli meediauurijad: Eesti lapsed tegutsevad internetis targalt kohta

Võrdluses teiste Euroopa riikidega kogevad Eesti lapsed internetiohte vähem

Rahvusvaheline teadlasvõrgustik EU Kids Online avaldas üle-euroopalise laste internetikasutuse uuringu esimesed tulemused. Selgus, et võrreldes teiste Euroopa riikidega on Eesti ainus riik, kus laste kokkupuude internetiohtudega on viimase kaheksa aastaga vähenenud. Loe edasi SIIT.

Loe lähemalt Võrdluses teiste Euroopa riikidega kogevad Eesti lapsed internetiohte vähem kohta

Neli mõtlemapanevat tulemust värskest internetikasutuse uuringust

Äsja valminud EU Kids Online’i Eesti uuringu tulemustest selgub nii mõndagi huvitavat, mida tasub teada kõigil, kes laste ja noortega kokku puutuvad. Meie eesmärk oli teada saada, mida lapsed internetis teevad; milliseid võimalusi kasutavad ja milliste riskidega kokku puutuvad ning kuidas on sellesse kõigesse põimitud lapsevanemad, kool ja sõbrad. Uuringus osales üle 1000 lapse ja noore vanuses 9–17 aastat, lisaks sama palju lapsevanemaid. Maria Murumaa-Mengel ja Marit Sukk noppisid esialgsetest tulemustest välja põnevat ja ehk isegi üllatavat tulemust.

Lapsed puutuvad kokku...

Loe lähemalt Neli mõtlemapanevat tulemust värskest internetikasutuse uuringust kohta

Võrguvanemlusest - kuidas olla hea lapsevanem infoajastul?

TÜ meediauuringute professor Andra Siibak rääkis Tartu Postimehe ajakirjanikuga sellest, mis on võrguvanemlus (sharenting) ja millega peaksid lapsevanemad arvestama digitalletavas ühiskonnas.

Loe lähemalt Võrguvanemlusest - kuidas olla hea lapsevanem infoajastul? kohta

Kas nutiajastu noored on hukas?

Andra Siibak kirjutas Õhtulehes sellest, kas nutiajastu noored on tõesti hukas, nagu siit-sealt ikka mõnikord kuuleb.

Minu käest küsitakse sageli, et mis küll tänapäeva noortel viga on – kas neile pole siis tõesti enam midagi püha ega isiklik? Miks nad ometi säutsuvad kõigest, jäädvustavad iga väiksematki asja ja jagavad seda siis internetis sotsiaalmeedia auditooriumiga, terve maailmaga? Sellistel puhkudel pean küsijale meelde tuletama, et ka mitte kõik täiskasvanud ei...

Loe lähemalt Kas nutiajastu noored on hukas? kohta