Kui varasemalt on Eesti lapsed paistnud silma riskialti veebikäitumisega, siis värske uuring paigutab Eesti pigem aruka internetikasutusega riikide hulka.
Rahvusvahelise teadlasvõrgustiku EU Kids Online värske raporti kohaselt paistavad Eesti lapsed Euroopa eakaaslaste seas silma väga aktiivse ja mitmekülgse netikasutusega, samas kogevad nad võrdlemisi vähe veebiriske. Häirivate netikogemuste osas on Eesti lapsed Euroopa keskmisel tasemel.
Enamik uuringus osalenud 19 Euroopa riigi 9–16aastastest...
Rahvusvaheline teadlasvõrgustik EU Kids Online avaldas üle-euroopalise laste internetikasutuse uuringu esimesed tulemused. Selgus, et võrreldes teiste Euroopa riikidega on Eesti ainus riik, kus laste kokkupuude internetiohtudega on viimase kaheksa aastaga vähenenud. Loe edasi SIIT.
Äsja valminud EU Kids Online’i Eesti uuringu tulemustest selgub nii mõndagi huvitavat, mida tasub teada kõigil, kes laste ja noortega kokku puutuvad. Meie eesmärk oli teada saada, mida lapsed internetis teevad; milliseid võimalusi kasutavad ja milliste riskidega kokku puutuvad ning kuidas on sellesse kõigesse põimitud lapsevanemad, kool ja sõbrad. Uuringus osales üle 1000 lapse ja noore vanuses 9–17 aastat, lisaks sama palju lapsevanemaid. Maria Murumaa-Mengel ja Marit Sukk noppisid esialgsetest tulemustest välja põnevat ja ehk isegi üllatavat tulemust.
Andra Siibak kirjutas Õhtulehes sellest, kas nutiajastu noored on tõesti hukas, nagu siit-sealt ikka mõnikord kuuleb.
Minu käest küsitakse sageli, et mis küll tänapäeva noortel viga on – kas neile pole siis tõesti enam midagi püha ega isiklik? Miks nad ometi säutsuvad kõigest, jäädvustavad iga väiksematki asja ja jagavad seda siis internetis sotsiaalmeedia auditooriumiga, terve maailmaga? Sellistel puhkudel pean küsijale meelde tuletama, et ka mitte kõik täiskasvanud ei...