Üritused

NB! Mõõduvõtu kevadine lõppvõistlus toimus 8. mail 2020 Delta majas.

sTARTUp Day ettevõtluse õppetooli liftikõnede sessioon toimus 30. jaanuaril. 

Parimaks valiti projekt Gerifix. Gerifix

Tartu Ülikooli ettevõtlusainest võrsunud Gerifixi meeskonnal on võimalus kasutada 100 päeva jooksul SEB Innovatsioonikeskuses oma esimest kontorit! 

Ettevõtluse õppetool ja sTARTUp Day

Tartu Ülikooli ettevõtlusainete parimate ideede esitlus

Enam kui 900 üliõpilast õppis 2019. aastal Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetooli 25 ettevõtlusainet. Üliõpilased tutvusid teooriaga ja arendasid oma ettevõtlusideid, järgides tegeliku ettevõtlusprotsessi metoodikat. Enamasti rühmatööna valminud ideid tutvustati nii kevad- kui ka sügissemestri lõpul tudengite ettevõtlusprojektide MÕÕDUVÕTUL. Seal andsid žüriisse kuulunud ettevõtjad nõu edasiliikumiseks ning valisid välja parimad ideed, mida esitleti sTARTUp Day ettevõtluse õppetooli sessioonil 30. jaanuaril kell 11.30 STARTUp Day pitšimislaval (pitching stage).

Esitletud ideed:

 • Yumuuvhttps://yumuuv.com/ ‒ 2019. aasta Mõõduvõtu ja ettevõtluse õppetooli sTARTUp Day sessiooni parim projekt.

Digitaalne platvorm Yumuuv on loodud tervist väärtustavatele ettevõtetele ja nende töötajatele. Yumuuv aitab

 • muuta meeskonnatöö atraktiivsemaks;
 • suurendada töötajate sidusust, toetades nende füüsilist aktiivsust;
 • vähendada haiguspäevade ja stressiga seotud kulutusi, muuta inimesi rahulikumaks ja tervemaks.

Lisaks projekti esitlusele tutvustab Jakob Remmel Yumuuvi ideed 30. jaanuaril 11.‒12.00 kogukonnalaval (Community stage) ning räägib kogemusloos, kuidas on teda ettevõtjana aidanud Tartu Ülikooli ettevõtlusõpe ja eelmisel aastal sTARTUp Dayl osalemine. 

 • Tartu Muusikalikool

Eesti muusikalid vajavad lavastustesse artiste, kellel oleksid head laulu-, tantsu- ja näitlemisoskused. Lastel võib olla suur huvi osaleda lavastustes, aga vahel puuduvad nõutavad oskused. Üliõpilased soovivad asutada Tartu muusikalikooli, mis pakuks nii laulu-, tantsu kui ka näitlemise õpet.

 • Puhas maailm

Eesti koolidele mõeldud maailmakoristuspäeva keskkonnahariduse programm „Puhas maailm“ õpetab, kuidas elada jätkusuutlikult ning vähendada liigtarbimisest tekkivaid kahjusid nii loodusele kui ka inimesele.

 • Karusmarja kogupäevakool

pakub toimetuleku- ja hooldusõpet neile Tartu maakonna lastele, kes vajavad arenguks ja tervise hoidmiseks just nende vajadustele kohandatud süsteemset ja stabiilset keskkonda ning individuaalset lähenemist. Koolipersonal ja erispetsialistid tagavad lastele stabiilse keskkonna, hoolitsuse ja arendamise, nii et lapsevanemad saavad käia täiskohaga tööl.

 • LeapMetric

Meeskond on veendunud, et ettevõtte väärtuse teadvustamine annab ettevõtjale lisamotivatsiooni seda arendada. Äriidee LeapMetric seisneb selles, et teha ettevõtte hindamine n-ö laiatarbekaubaks, luues veebileht, kust saab tellida soovitud ettevõtte kiirhindamise. Teenus ei asenda traditsiooniliste hindamisbüroode tegevust, vaid loob täiesti uue turusegmendi.

 • WalkUp

Projekt üritab inimesi rohkem liikuma ergutada.

pakub eakatele personaalset nõustamist, meditsiinilist ja tehnilist tuge, et nad saaksid nautida mugavat elu oma kodus. Lahendused võimaldavad vanuril saada võimalikult pikalt iseseisvalt hakkama.

 • STEM – Didaktiline masin

Äriplaan käsitleb atraktiivset karjääriplaneerimise keskkonda põhi- ja keskastme koolidele.

 • Pilvejäätis 

Tiim toob Eestisse koreapärase pilvejäätise (bingsoo) ‒ jäätisetaolise magustoidu, mida tehakse külmutatud piimast, kondenspiimast, mahlast, veinist jne. Oma tekstuurilt meenutab see värsket lund. Euroopas on vaid mõned kohad, mis pakuvad n-ö riivjäätist ja Eestis pole see veel tuntud. Jäätise tootmiseks hangitakse Koreast spetsiaalsed masinad, mis külmutavad vee ja elektri abil vedeliku ehk piima ja riivivad saadud piimajää väikesteks laastudeks. Neid jäälaaste saab serveerida näiteks marjade, puuviljade ja siirupitega.

 • Suunavari

Üks kolmandik ülikooli sisseastunud õpilastest vahetab eriala, see vähendab tasuta kõrghariduse efektiivsust. Soovitakse arendada platvorm, mille kaudu saaksid ettevõtted värvata gümnaasiuminoori kergemate ülesannete täitmiseks ja kompenseerida nende tööd mikrostipendiumiga. Noored omakorda tutvuksid ametitega ja saaksid töökogemust, mis aitaks neil teha teadlikumaid haridus- ja karjäärivalikuid.

Seminarid

30. jaanuaril kell 15.30 seminariruumis nr 6 seminar "STARTUPS AND UNIVERSITY KNOWLEDGE TRANSFER ‒ LATVIAN AND ESTONIAN APPROACHES" ‒ Tõnis Mets, Indrek Tulbi ja Mari Igavens.

30. jaanuaril kell 14.15 seminariruumis 6 seminar "BUILDING INNOVATIVE HORIZONTALS THAT EMPOWER BOLD SOLUTIONS" ‒ Elina Kallas.

 

Sügissemestri ettevõtlusideede ja projektide MÕÕDUVÕTT toimus 13. detsembril 2019 Liivi tn 4.