Karjääripäev "Karjääriredel viib kosmosesse"

Kuupäev:
08.09.2023 (All day)

Asukoht:
Tõravere

Karjääripäeva üldinfo

falseKosmos ning ka loodus- ja täppisteadused üldiselt tunduvad noortele sageli väga keerukad ja kauged. Soovime nad viia kokku siitsamast Eestist pärit ettevõtjatega, kes on selles valdkonnas edukalt karjääri teinud ning näidata, kui põnev võib töö selles valdkonnas olla ja kui palju on võimalusi. Kuna koolist saab sageli pigem teoreetilisi teadmisi, soovime näidata, milliste päristöödeni võivad need teadmised viia. See kõik on investeering Eesti tulevikku: üha arenev tehnoloogia nõuab aina rohkem spetsialiste.

Karjääripäev leiab aset 8. septembril 2023 Tõraveres, TÜ Tartu observatooriumis. Sellel aastal ootame üritusele ligikaudu 500 õpilast üle Eesti. Oodatud on kõik noored teadushuvilised 9-ndast kuni 12. klassini. Kuna üritusel osalejate arv on piiratud, siis ootaksime ühest koolist meid külastama maksimaalselt 20 õpilast. Osalustasu õpilasele on 5 eurot, mis sisaldab ka lõunasööki.

Registreerimine

Karjääripäeval osalemine toimub vaid eelregistreerimise alusel. Registreerimine on avatud 1. juunini 2023.

Kooligruppide registreerimisvormi leiab siit.

Üksikud huvilised saavada ennast registreerida siin.

Karjääripäeva töötoad

Sellel aastal on karjääripäeval kokku 50 töötuba.

Mõned teemavaldkonnad ja töötubade näited leiad allpool olevast loetelust:
  • Ilm ja kliima
    • Veekogude kaugseire välitööd Tõravere tiigil
    • Ilmateenistus – mis on ilm?
    • Pildid, pikslid, satelliidid. Kuidas kaugseire töötab

• Ettevõtlus kosmoses
    • Robotite ehitamise algkursus
    • Kondensaatori ehitamine
    • Turvaline satelliitandmeside - block chain tehnoloogia puust ja punaseks
    • Kaugseire: kiiresti ja ülevaatlikult

• Komeedid, meteoriidid ja asteroidid
    • Mõõdame meteoriidi tihendust
    • Komeedi möödalennu töötuba
    • Asteroidi kokkupõrge

• Raketiga kosmosesse
    • Infrapuna meie ümber ja kosmoses
    • Elektroonika praktiline algkursus
    • Pudelraketiga kosmosesse

Kõikide kategooriate töötoad toimuvad paralleelselt. Töötubade algusajad on kell 10.00 ja 14.00. Töötoa pikkus on 1,5 - 2 tundi.

Töötubade vahelisel ajal on avatud ka lava ala, kus saab kuulata esinejaid ning toimuvad erinevad põnevad tegevused.