Andmebaaside kasutamine koduarvutist

Seadistage arvuti Tartu Ülikooli arvutivõrku, kasutades Open VPN ühendust ut_koguliiklus profiiliga. See tagab probleemideta juurdepääsu kõikidele ülikoolile ostetud andmebaasidele, sõltumata sellest, kas olete materjalid leidnud ESTERist, Google'iga,  Google Scholariga või mõne muu otsinguvahendiga.

Arvutit seadistamata saate andmebaasidesse TÜ raamatukogu koduleheküljelt utlib.ut.ee. Klõpsake andmebaasi nimel ning sisestage TÜ arvutivõrgu kasutajatunnus ja parool (sama mis ÕISis). 

  • Kui ESTERis on raamatu kirje juures link , peab raamatu lugemiseks arvuti olema seadistatud Tartu Ülikool arvutivõrku. Teine võimalus: vaadake, millises andmebaasis raamat asub, avage raamatukogu kodulehel andmebaaside loetelu https://utlib.ut.ee/andmebaasid, klõpsake andmebaasi nimel ning sisestage TÜ arvutivõrgu parool.  
  • Portaalist E-ajakirjad ja e-raamatud A-Z peab täistekstide lugemiseks olema arvuti seadistatud TÜ võrku.   Teine võimalus: vaadake, millises andmebaasis ajakiri või raamat asub, avage raamatukogu kodulehel andmebaaside loetelu https://utlib.ut.ee/andmebaasid, klõpsake andmebaasi nimel ning sisestage TÜ arvutivõrgu parool.

Andmebaasi nime kõrval noolel klõpsates näete täpsemat infot andmebaasi kohta.

Kui raamatukogu kodulehel  andmebaaside loetelus link ei tööta, seadistage arvuti ülikooli võrku. Avage paremal noolel klõpsates lisainfo kast. Klõpsake Otselink andmebaasi.

Otsingute tegemisel saate abi andmebaaside kasutusjuhenditest.