Kirjete lisamine EndNote'i

Mõned teadusandmebaasid võimaldavad kirjete vahetut ülekandmist kirjete haldamise programmi, st ilma seda vahepeal oma arvutisse salvestamata. Andmebaasi otsingutulemuste salvestamise või ekspordi funktsiooni juures on see ka näidatud. Mõne andmebaasi puhul tuleb kirjed enne eraldi kausta salvestada.

EBSCO Discovery's ja EBSCO andmebaasides leiate iga avatud kirje juures paremal ja kirjete kausta  (Folder) juures nupu Export. Edasi valige  Direct export to EndNote Web ning klõpsake Save

Kirjed ilmuvad EndNote’i All My References kausta. 

Samal viisil saab kirjeid lisada andmebaasist Web of Science.

Andmebaasis Web of Science valige Export ja edasi EndNote Online. 

Enamasti ei ole võimalik kirjeid otse EndNote Online'i  üle kanda. Sel juhul on alati võimalik need vahepeal oma arvutisse salvestada, vt järgmine peatükk. 

Paljudes andmebaasides, mis ei võimalda kirjete vahetut ülekandmist EndNote’i, saab kasutada Capture Reference võimalust.  See tuleb kõigepealt brauseri järjehoidjaribale paigutada. EndNote’i Downloads saki all leiate Capture Reference nupu. Lisage see järjehoidjaribale, järgides juhiseid.

Nüüd, kui olete andmebaasis avanud kirje, klõpsake brauseri järjehoidjaribal Capture Reference nupul. Näete kirjet, mida saate vajadusel muuta või täiendada. Klõpsake Save to, valides my.endnote.com. Vt täpsemalt  http://www.myendnoteweb.com/help/en_us/ENW/he_capture.htm , siin leiate ka nimekirja andmebaasidest ja veebilehtedest, kus Capture funktsioon toimib.    
Ka veeebilehti saab niimoodi salvestada. 

back forward