Mõtete kirja panek I

 

Mõttekast

Isikliku produktiivsuse süsteemi üks peamiseid eesmärke on see, et sa ei hoiaks enam lahtisi otsi enda peas. Lahtised otsad, inglise keeles open loops, on kõik ülesanded, ideed ja mõtted, mille osas sa pead või tahad midagi ette võtta. Miks oma mõtted kohe kirja panna?

1. Saad lahti hirmust, et midagi olulist jääb tegemata.

  • Produktiivsuse ekspert Cal Newport ütleb, et need lahtised otsad tekitavad sinus psühholoogilist ärevust, sest teadlikult või alateadlikult sa tunnetad, et nende asjadega peab millalgi tegelema, aga äkki lähevad need meelest ära.
  • Kui sa paned need ülesanded ja mõtted kirja usaldusväärsesse süsteemi, siis see ärevus kaob, sest su aju teab, et neid asju ei unustata

 

2. Saad paremini keskenduda

  • Teine asi, mida Cal Newport välja toob, on see, et nende ülesannete ja mõtete meeleshoidmine kulutab sinu kognitiivset ressurssi, mida saaksid kasutada oma käesolevate ülesannete tegemiseks.
  • Teadlased on leidnud, et me suudame hoida oma töömälus korraga ainult 3-4 uut asja. See tähendab, et kui keskendud mingile ülesandele, siis iga asi, mida proovid lisaks meeles hoida, tõmbab sinu keskendumise võimekust maha.
  • Saame olla hetkes ja seda nautida, sest ei pea mõtlema asjadele, mida peaks tegema.

 

3. Sa ei kaota olulist infot

  • Info võib meieni jõuda väga erinevatel hetkedel. Olulised mõtted võivad meid tabada inimestega suheldes, meile lugedes või hoopis väljas jalutades. Aga kindlasti olete märganud, et nad võivad peast kaduda sama kiirelt, kui nad sinna jõudsid.
  • Selleks, et saaksid need kasulikud mõtted ja ideed kinni püüda, on vaja need kohe kirja panna.

 

Iseseisev ülesanne

✔️ Otsi üles kõik kohad, kuhu sa oled juba varasemalt mõtted kirja pannud.

 

1. Sa ei unusta enam olulisi asju.
2. Suudad paremini keskenduda ja fookust hoida.
3. Sa ei kaota huvitavaid ideid.