2.4 Jätkusuutlikkuse hindamine ja tunnustamine Eestis

 2.4. JÄTKUSUUTLIKKUSE HINDAMINE JA TUNNUSTAMINE EESTIS

Jätkusuutlikkust hinnatakse Eestis Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksiga. Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks on Eestis tegutsevatele ettevõtetele mõeldud vastutustundlikkuse-alane (CSR) enesehindamise vahend. Indeks on ettevõttele ka praktiline töövahend CSR teemadega tegelemisel. Iga-aastase osalemise tulemusena on võimalik jälgida oma arengut ajas ning saada ideid ja soovitusi hindajatelt.

Indeksis osalemiseks tuleb täita ankeet, mille tulemusel kaardistatakse, kuidas on vastutustundlik äritegevus integreeritud ettevõtte strateegiasse ja igapäevategevustesse, mil viisil on kaasatud töötajad ja teised sidusrühmad ning milline on ettevõtte konkreetne tegevus kogukonnas, loodus-, töö- ja turukeskkonnas.

Kõikide Indeksi koostööpartnerite kohta saate lähemalt infot indeks.csr.ee lehelt.

Näiteks 2021. aastal said kuldtasemel mägise järgmised ettevõtted näiteks ABB AS, AS Estonian Cell, AS SEB Pank, Elering AS, Saku Õlletehas AS, SCANIA Eesti AS, MTÜ Uuskasutuskeskus, Roche Eesti OÜ, AS BaltCap jne. Kokku on väljastatud tasemeid 3 (pronks-, hõbe- ja kuldtase) ja märgis kehtib kaks aastat. Seejärel tuleb ettevõttel uuesti osaleda ning kirjeldada vahepeal toimunud arenguid. (Märgise saajad, 2022).

Keskkonnatunnustused Eestis

Eestis antakse välja keskkonnatunnustusi neljas kategoorias: „Keskkonnakäpp“, „Aasta Keskkonnategu“, „Aasta keskkonnasõbralik ettevõte“ ja „Aasta keskkonnasõbralik omavalitsus (vt. lisamaterjale aadressilt: https://keskkonnatunnustused.ee/et). Tulenevalt õpiobjekti ettevõtlikust suunast vaatleme siinkohal neist „Aasta keskkonnasõbralik ettevõte“ konkurssi.

Konkurssi “Aasta keskkonnasõbralik ettevõte” korraldatakse igal aastal eesmärgiga selgitada välja keskkonnasõbralikud ettevõtted, kes on oma tegevusega silmas pidanud keskkonna heaolu – panustanud keskkonnasaaste vähendamisse ning keskkonnahoiu suurendamisse. 2021 aastal tunnustati Comodule OÜ, mis on on maailma üks juhtivamaid mikromobiilsuse arendajaid, tootes nii asjade interneti (IoT) mooduleid/lahendusi, mis võimaldavad hallata jagamismajanduse süsteeme, kui ka maailma kõige keskkonnahoidlikumaid elektritõukerattaid brändidega Tuul ja Äike. Comodule’i tootearendus on väga selgelt suunatud pilguga tuleviku ja rohepöörde suunas. Lisaks valis rahvas Comodule oma lemmikuks.

Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte kategoorias märgiti ära ka Keskkonnajuhtimise valdkonna eriauhinnaga AS Tallinna Sadam, Ringdisaini edendaja tunnustuse pälvis Artisana OÜ (Stella Soomlais stuudio) ja Jäätmekäitleja edendaja tunnustuse Weerec OÜ. (Keskkonnatunnustused, 2022).

Accept Cookies