Arengumapp

ARENDUMAPP

ylesanne Tutvu arengumapi koostamise ja töölehtede kasutamise juhisega. Täida õpijuhistes kirjeldatud ülesanded.

mv Arengumapp on vahend õppimise ja töötamise kavandamiseks. Arengumapi koostamist alustatakse kutseõpingute alguses ja jätkatakse kogu õppeperioodi ajal.

Arengumapp toetab isikliku arenguga seotud tegevuste mõtestamist ja planeerimist. Arengumapi sisuks võib olla isiklik, haridus- ja kutsealane areng ning tööalane karjäär. Arengumapi koostamise ja analüüsimise kaudu õpitakse infot koguma, organiseerima, säilitama ja kasutama.

mv Arengumapp

• aitab seada endale õppimise ja tööga seotud eesmärke;
  • aitab jälgida ja planeerida oma kutsealast arengut ja õpinguid;
  • hindamisvahendina kajastab sinu oskuste vastavust õppekava nõuetele;
  • on abiks kandideerimisdokumentide koostamisel;

df

• Sea sisse isiklik arengumapp. Digitaalse arengumapi loomiseks sobivad näiteks e-portfolio,  blogi, koduleht jt. Leia endale sobivaim vorm! Valitud keskkond peab võimaldama failide lisamist.
  • Kujunda oma arengumapile esileht.
  • Lisa enda tutvustus. Kasuta teksti kõrval või asemel näiteks fotosid, ikoone, sinuga seotud logosid või sümboleid jne!
  • Koonda arengumappi töölehed ja teised sinu karjääriga seotud materjalid. Täienda soovi korral fotode, artiklite ja muu teemakohasega.
  • Kui arengumapp on mooduli hindamisvahendiks või nõustamise aluseks, siis võimalda õpetajale või juhendajale sellele ligipääs kokku lepitud perioodiks.
  • Hoia arengumapp alles ja täienda seda õpingute lõpuni.
  • Kasuta arengumappi ka peale praegusi õpinguid, nt tööle kandideerimiseks, kutse taotlemiseks valmistumisel või edasiste koolitusvõimaluste kavandamisel.

Enamik selle õpiobjekti töölehti asub e-koolikotis

Töölehti võib kasutada omal valikul kas
– digitaalselt (täita ja  salvestada arvutis)  või

– printida enne või pärast täitmist.

Enne täitmist salvesta tööleht enda arvutisse!

Ülesannete täitmiseks vajalikud õpijuhised on iga töölehe juures.

Töölehed koosnevad mitmest ülesandest ja sageli suunavad edasistele tegevustele.

Täidetud töölehed lisa enda isiklikku arengumappi ja kasuta neid hindamisülesannetes.

ettevõtlus