Päringu sisestamine

Uurimistööks materjali otsides on kasulik teha endale kasutajakonto (link Sign in üleval sinisel ribal). Sinna saab salvestada otsingutulemusi ja tehtud päringuid. See võimaldab juba valmis tehtud päringuid hiljem korrata, ilma et peaks päringu ülesehitamist otsast alustama.

Lihtotsing (Basic Search)

EBSCO lihtotsing on sarnane Google'i otsinguga, st vajalikud sõnad (nt autori nimi, sõna pealkirjast, võtmesõna) võib sisestada samasse otsingulahtrisse.  Otsitakse kõiki sõnu, st andmebaas lisab nende vahele vaikimisi operaatori AND. Otsingusse haaratud andmebaaside valikut saab muuta, klõpsates

Choose Databases võimaldab muuta otsingusse kaasatud andmebaaside valikut

 Create Alert - saab tellida oma e-mailile teavituse, kui EBSCOsse on lisandunud päringule vastavaid uusi artikleid.

 

Täpsem otsing  (Advanced search)  

Klõpsates paremal noolega lahtril saate valida, millistelt väljadelt otsitakse.  Alustuseks võib ka välja valimata jätta, otsingulahtri järel on kiri Select a Field (optional).  Rohkem tulemis saate siis, kui otsite termineid artiklite tekstidest (TX All Text).  

Vasakul saab valida, kuidas otsingusõnad omavahel siduda (AND, OR, NOT). Kui otsite sünonüüme, võib need kõik ühele reale sisestada ja nende vahele panna OR.  Vasakul saab valida, millist operaatorit otsingul kasutatakse (AND, OR või NOT). 

Näites on tehtud päring, kus otsitakse ajakirjast Sports Illustrated artikleid, teemaks on noored ja tennis.

Search History

Otsingukasti all on näha kõiki tehtud päringud koos piirangute ja laienduste ning tulemuste arvuga. Neid saab salvestada, välja trükkida, muuta ja valida mõni otsing ning seda korrata. Kui loetelu läheb liiga pikaks, klõpsake otsingukasti alla linki Search History ning peitke tulemuste ajalugu.