8. Seadmete ja isikuandmete kaitse

SEADMETE JA ISIKUANDMETE KAITSE - MIS JA MILLEKS?

/kirjeldus: Seadmete ja isikuandmete kaitse täna ja tulevikus, õpingutes, erialases töös ning eraelus/

Seadmete ja isikuandmete kaitsega seotud oskused, teadmised ja hoiakud võib jaotada kolmeks, igapäevases tegutsemises üksteisega tihedalt põimunud kategooriaks: (1) /.../, (2) /.../ ning (3) /.../. Kui soovid olla senisest osavam ja teadlikum, võiks mõelda allpool kirjeldatud teadmiste, oskuste ja hoiakute kujundamise peale.

LISADA: Eelteadmiste kirjeldus + selgelt väljendatud põhieesmärk ja õpiväljund(id), mille saavutamist toetatakse erinevate interaktiivsete õpitegevustega (enesekontrolliküsimused, testid, simulatsioonid jm).

MIDA JUBA TEAD JA OSKAD?

Siin on hulk lühikesi praktilisi ülesandeid, mis selgitavad, mida seadmete ja isikuandmete kaitse digikeskkondades igapäevastes olukordades tähendab. Need aitavad sul oma teadmiseid ja oskuseid hinnata ning viitavad vajadusel lõikudele õpisisus, mis sul end täiendada aitab.

/h5p plokk/

ÕPISISU: SEADMETE JA ISIKUANDMETE KAITSE

Seadmete ja isikuandmete kaitse teema on jagatud kahte plokki: /.../. Iga ploki õpisisu on tükeldatud sagedasimateks asjassepuutuvateks küsimusteks koos kompaktsete vastuste, soovitustega oskuste ja teadmiste kujundamiseks ning viidetega lisamaterjalidele ja seotud rakendustele.

SEADMETE KAITSMINE

MISSUGUSED ON TEHNOLOOGILISTE VAHENDITE KASUTAMISE OHUD?

/õpetlik kompaktne sisu väljaspool: video, leht jmt - mitte üle 10 min/

MISSUGUSED ON SEADMETE KAITSMISE PÕHIVÕTTED?

ISIKUANDMETE KAITSMINE

MISSUGUST INFOT ENDA JA TEISTE KOHTA SOBIB INTERNETIS JAGADA?

/õpetlik kompaktne sisu väljaspool: video, leht jmt - mitte üle 10 min/

MISSUGUSEID ANDMEID MINU KOHTA VEEBIS KOGUTAKSE NING KUIDAS NEID KASUTATAKSE?

/õpetlik kompaktne sisu väljaspool: video, leht jmt - mitte üle 10 min/

MIDA TÄHENDAB PRIVAATSUS JA SELLE KAITSMINE DIGIKESKKONNAS?

/õpetlik kompaktne sisu väljaspool: video, leht jmt - mitte üle 10 min/

Kui sa ei leidnud siit sulle praegu olulist küsimust, palun kirjuta sellest aadressile tanel.mallo@ut.ee (Tanel Mällo) või postita see /kuhu? mingisse avalikku foorumisse v FB gruppi?/ ning arutame, mis teha annab!

ELUST ENESEST

Digipädevused on ülekantavad oskused ning nende tõhusaim kujundamine toimub praktikas. Reaalsus on alati kompleksülesanne. Allpool on seadmete ja isikuandmete kaitset puudutavaid oskuseid kirjeldatud ülikoolis esinevates tüüpstsenaariumites nii, et toodud soovitused sobivad nii iseseisvalt järgimiseks kui ka õppetöösse integreerimiseks. Näiteks võib olla iseseisvas töös, rühmatöös, kontakttunnis, erialases töös või eraelus esinev olukord.

/visuaal/

EESKUJUKS ÕPPEJÕULE

eeskuju 1

See on üks eeskuju

eeskuju 2

See on teine eeskuju

eeskuju 3

See on kolmas eeskuju

VALDKONDLIK JA ERIALANE DIGIPÄDEVUS

MV valdkonnas

KUI SOOVID SÜVENEDA

Tartu Ülikoolis katab neid teemasid süvendatult õppeaine xx.nn.nnn.

Iseseisvaks õppimiseks soovitame selliseid materjale: /lingid väljapoole/.