7. Tervise ja keskkonna kaitse

TERVISE JA KESKKONNA KAITSE - MIS JA MILLEKS?

/kirjeldus: Tervise ja keskkonna kaitse täna ja tulevikus, õpingutes, erialases töös ning eraelus/

Tervise ja keskkonna kaitsega seotud oskused, teadmised ja hoiakud võib jaotada kolmeks, igapäevases tegutsemises üksteisega tihedalt põimunud kategooriaks: (1) /.../, (2) /.../ ning (3) /.../. Kui soovid olla senisest osavam ja teadlikum, võiks mõelda allpool kirjeldatud teadmiste, oskuste ja hoiakute kujundamise peale.

LISADA: Eelteadmiste kirjeldus + selgelt väljendatud põhieesmärk ja õpiväljund(id), mille saavutamist toetatakse erinevate interaktiivsete õpitegevustega (enesekontrolliküsimused, testid, simulatsioonid jm).

MIDA JUBA TEAD JA OSKAD?

Siin on hulk lühikesi praktilisi ülesandeid, mis selgitavad, mida tervise ja keskkonna kaitse digikeskkondades igapäevastes olukordades tähendab. Need aitavad sul oma teadmiseid ja oskuseid hinnata ning viitavad vajadusel lõikudele õpisisus, mis sul end täiendada aitab.

/h5p plokk/

ÕPISISU: TERVISE JA KESKKONNA KAITSE

Tervise ja keskkonna kaitse teema on jagatud kahte plokki: /.../. Iga ploki õpisisu on tükeldatud sagedasimateks asjassepuutuvateks küsimusteks koos kompaktsete vastuste, soovitustega oskuste ja teadmiste kujundamiseks ning viidetega lisamaterjalidele ja seotud rakendustele.

TERVISE KAITSMINE

MISSUGUNE VÕIB OLLA TEHNOLOOGILISTE VAHENDITE MÕJU MINU TERVISELE?

/õpetlik kompaktne sisu väljaspool: video, leht jmt - mitte üle 10 min/

MIDA TÄHENDAB TASAKAAL DIGIMAAILMA JA FÜÜSILISE MAAILMA VAHEL?

KESKKONNA KAITSMINE

MISSUGUNE ON TEHNOLOOGIA MÕJU KESKKONNALE?

/õpetlik kompaktne sisu väljaspool: video, leht jmt - mitte üle 10 min/

KUIDAS SAAN OMA VALIKUID JA KÄITUMIST SUUNATES VÄHENDADA OMA TEHNOLOOGIAKASUTUSEGA SEOTUD KESKKONNAMÕJU?

/õpetlik kompaktne sisu väljaspool: video, leht jmt - mitte üle 10 min/

Kui sa ei leidnud siit sulle praegu olulist küsimust, palun kirjuta sellest aadressile tanel.mallo@ut.ee (Tanel Mällo) või postita see /kuhu? mingisse avalikku foorumisse v FB gruppi?/ ning arutame, mis teha annab!

ELUST ENESEST

Digipädevused on ülekantavad oskused ning nende tõhusaim kujundamine toimub praktikas. Reaalsus on alati kompleksülesanne. Allpool on tervise ja keskkonna kaitset puudutavaid oskuseid kirjeldatud ülikoolis esinevates tüüpstsenaariumites nii, et toodud soovitused sobivad nii iseseisvalt järgimiseks kui ka õppetöösse integreerimiseks. Näiteks võib olla iseseisvas töös, rühmatöös, kontakttunnis, erialases töös või eraelus esinev olukord.

/visuaal/

EESKUJUKS ÕPPEJÕULE

eeskuju 1

See on üks eeskuju

eeskuju 2

See on teine eeskuju

eeskuju 3

See on kolmas eeskuju

VALDKONDLIK JA ERIALANE DIGIPÄDEVUS

MV valdkonnas

KUI SOOVID SÜVENEDA

Tartu Ülikoolis katab neid teemasid süvendatult õppeaine xx.nn.nnn.

Iseseisvaks õppimiseks soovitame selliseid materjale: /lingid väljapoole/.