Infovastupidavuse nooremteadur / Meedia ja kommunikatsiooni doktorant
diana.poudel@ut.ee | +372 5309 7003 | etis.ee/CV/Diana_Poudel
Infovastupidavuse nooremteadur / Meedia ja kommunikatsiooni doktorant
diana.poudel@ut.ee | +372 5309 7003 | etis.ee/CV/Diana_Poudel
Kuna kahjuks siinne sisuhaldustarkvara on veidi paindumatu minu maitse jaoks, siis kolin ümber dianapoudel.ee lehele... Tõstan siinsed postitused ümber, aga muu jääb nö ajaloona siia alles...
______________________________________
Tere!
Mul on rõõm näha, et oled üles leidnud, minu doktoriõpingute pesakesse. Hetkel on siin veel veidi tühi ja kõle, sest alustasin oma õpinguid alles 2022. aasta sügisel Tartu Ülikoolis meedia ja kommunikatsiooni erialal. Teate küll kuidas uute kohta kolides võtab veidi aega see sisseseadmine. Annan endast parima, et sellest lehest saaks nüüd üks hubane ja põnev kohake kõigi jaoks, keda huvitavad infoühiskonnaga seotud teemad või tahavad rohkem teada, mida täpselt tähendab doktoriõpe Tartu Ülikoolis.
Pikemas plaanis on mul plaan siin kajastada oma doktoritööga seotud tegevusi ja kogemus. Midagi akadeemilist, midagi filosoofilist ja sekka võibolla ka argielu pajatusi, et kuidas nüüd elu doktorandina kulgeb peale suurt doktoriõppe reformi.
Minu doktoritöö teemaks on "Ühiskonna vastupanuvõime tõstmine psühholoogilise mõjutustegevuse osas kogukondlike võrgustike kaasamise kaudu" ning piltlikult öeldes püüan välja selgitada, et kuidas õpetada inimesi ennast kaitsma virtuaalses inforuumis.
Info on nagu õhk - see ümbritseb meid pidevalt, kuid enamik aega ei mõtle me selle kvaliteedile. Alles siis kui õhu kvaliteet halveneb, siis hakkame seda mõõtma ja püüame seda paremaks muuta. Täpselt nii on ka infoga. Me tarbime iga päev meeletutes kogustes infot, kuid tihti ei mõtle me selle info kvaliteedi ja usaldusväärsuse peale. Alles siis kui meil hakkavad tekkima reaalsed probleemid (kaotame oma maine, vara, tervise või vabadused) võime tähele panna, et hapnik on täiesti otsa saanud. Kahjuks siis on hilja tegutseda ning minud doktoritöö eesmärgiks ongi välja mõelda, et kuidas õpiksime teadlikumalt infot tarbima ja suudaksime juba varakult tähele panna, kui keegi püüab meie infot mürgitada ning kuidas taolises olukorras kõige targem on tegutseda.
Kahjuks mingit imerohtu ei ole, mis seda probleemi lihtsalt lahendaks, kuid loodetavast suudan anda kasvõi väikese panuse sellesse, et internet oleks ilusam, turvalisem ja usaldusväärsem paik. Eks elu näitab, kuidas see plaan nüüd õnnestub ;)
Oled väga ootatud jälgima ka mu tegevusi Twitteris - seal toimetan @DianaiD nime all ning samuti on mul YouTube kanal, kuhu olen mõned videod aja jooksul postitanud. Varasemalt olen tegelenud rohkem turvalise interneti teemadega ning need materjalid on mul Digikooli lehel. Kõiki mu loodud materjale võib kasutada litsentsiga CC-BY-NC-SA (kui materjali juures pole öeldud teisiti).